Po sukcesie wspólnego albumu „Entre euc deux” z 2022 roku, Melody Gardot i Philippe Powell prezentują EPkę „Entre eux deux: The Paris Sessions”. Wydawnictwo jest już dostępne w serwisach cyfrowych nakładem Decca Records.

EPka zawiera cztery starannie dobrane przez Gardot i Powella utwory z albumu, oprawione w zupełnie nowe aranżacje smyczkowe: „This Foolish Heart Could Love You”, „Perhaps You’ll Wonder Why”, „Darling Fare Thee Well” i „Samba Em Prelúdio” – utwór, który oddaje hołd i nawiązuje do spuścizny ojca Powella (brazylijskiego kompozytora/gitarzysty Badena Powella). 

Aranżacje są jeszcze bardziej wyrafinowane, dzięki doświadczeniu Alana Broadbenta, uznanego pianisty, kompozytora i aranżera, który współpracował z największymi nazwiskami jazzu, w tym Charlie’em Hadenem, Dianą Krall i Natalie Cole. Ten wspaniały kwartet składa się z członków Narodowej Orkiestry Kameralnej Armenii (skrzypków Astghika Vardanyana, Gohara Papoyana i altowiolisty Astghika Gazhoyana) oraz urodzonego w Armenii muzyka i producenta Artyoma Manukyana na wiolonczeli. Zespół wystąpił również podczas ostatniej trasy koncertowej Gardot „Entre eux deux” w 2022 roku.

– Jesteśmy podekscytowani współpracą z tak niesamowitym zespołem muzyków – mówi Gardot. – Chcieliśmy stworzyć coś specjalnego dla naszych fanów, aby uczcić pierwszą rocznicę wydania „Entre eux deux” i nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z rezultatów.

Odnosząc się do nowej współpracy, Powell wyjaśnia:

– W Paryżu podczas prób doszło do spotkania z tymi czterema niesamowitymi artystami. Pochodzili z Erewania, w czasie, gdy Ormianie cierpieli z powodu skutków wojny, która trwa do dziś. Od pierwszych wspólnie zagranych nut, utwory, które napisaliśmy, odrodziły się na nowo z ich nadzieją, miłością i siłą. Na każdym koncercie ta ekspresja stawała się głębsza. Dzięki temu nagraniu mieliśmy szansę uchwycić wyjątkowe chwile. Mamy nadzieję, że poruszy i wasze serca.


Oprócz wydania swojego szóstego albumu studyjnego i pierwszej współpracy w duecie, w 2022 roku Gardot otrzymała prestiżowy tytuł Kawalera Orderu Sztuki i Literatury (Ordre des Arts et des Lettres),który jestnajwyższym francuskim wyróżnieniem kulturalnym. Zagrała mnóstwo koncertów, w tym pięć w Paryżu. W czerwcu Melody wyrusza w światową trasę koncertową, obejmującą występy w Ameryce Północnej i Europie. Pełne daty trasy i bilety są dostępne tutaj.