“No Control” to pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu ŻYŃY, który ukaże się jeszcze w tym roku! Poprzedni rok był dla artysty rokiem inspiracji muzyką elektroniczna, i po w miarę akustycznie brzmiącej płycie „All is fine” (2022), kontynuuje klimat z reworków i remixów wydanych na albumie “Fine Reworks”.

Wydany właśnie singiel jest doskonałą reprezentacją tego, co znajdziemy na nadchodzącej płycie –  kontrolę przejęły syntezatory, elektro brzmienia i niski bas, a warstwa rytmiczna i bity są bardziej ascetyczne, inspirowane brzmieniami muzyki house, techno i elektro.

Na dotychczasowych wydawnictwach ŻYŃY w harmonijny sposób łączył świat elektroniki z dźwiękami żywych instrumentów. Nie inaczej jest w tym przypadku – mimo poszukiwania nowych inspiracji i coraz odważniejszym eksperymentowaniu z muzyką, w utworze ‘No Control’ nie zabrakło charakterystycznego dla Artysty dźwięku żywych trąbek.  

ŻYŃY o powstawaniu singla:

„Utwór mówi o kontroli nad własnym życiem, a właściwie o tym, ile tak naprawdę jej mamy i jak często poddajemy się rzeczom, na które nie mamy wpływu.
Inspiracja do jego powstania był koncert elektroniczny, na który przypadkiem trafiłem podczas mojej podróży po USA.”