Blue Note wydaje rozszerzoną edycję hitowego albumu Norah Jones z 2012 roku „Little Broken Hearts” wyprodukowanego przez Danger Mouse’a. Kolekcja 31 utworów, 3LP i 2CD, która ukaże się 2 czerwca, zawiera wyjątkowe bonusowe utwory, alternatywne wersje, remiksy i niewydaną wcześniej wersję albumu live.


Dekadę temu Norah Jones wydała swój piąty album studyjny zatytułowany „Little Broken Hearts”. Był on wynikiem współpracy ze znanym producentem Danger Mouse’em, 10 lat po debiutanckim albumie Nory „Come Away With Me”. 2 czerwca Blue Note Records wydaje rozszerzony 31 utworowy album „Little Broken Hearts (Deluxe Edition)”. Nowe wydanie zawiera utwory bonusowe, alternatywne wersje i remiksy, a także wcześniej niepublikowaną wersję koncertową albumu, która została nagrana dla Austin City Limits w 2012 roku.

Deluxe Edition pojawi się jako zestaw 3LP, 2CD i w formie cyfrowej. 

– Dziesięć lat później te piosenki wciąż są jednymi z moich ulubionych do grania na żywo, bez względu na instrumentację czy aranżację, po prostu są wyjątkowe – mówi Jones. – A sposób, w jaki brzmi ten album, sprawia, że jestem po prostu szczęśliwa. Jestem niesamowicie wdzięczna Danger Mouse’owi za to, że pozwolił mi odkrywać z nim świat i otwierać się na nowe sposoby robienia rzeczy, które wciąż mnie inspirują i wpływają na mnie.

Norah Jones i Danger Mouse (znany również jako Brian Burton) po raz pierwszy pracowali razem, gdy producent poprosił ją o nagranie wokali do jego albumu „ROME” z 2011 roku. To właśnie wyjątkowy głos Norah zwrócił uwagę Burtona, kiedy zaczął tworzyć koncepcję swojego hołdu dla klasycznej włoskiej muzyki filmowej. Jack White miał być głosem męskim, ale wraz ze swoim współpracownikiem Danielem Luppim, Burton zdecydowali, że głos Jones zapewni projektowi idealną równowagę. Głos Jones pojawił się na płycie „ROME” w trzech wyjątkowych utworach, w tym w „Black” (którego wersja live jest znalazła się na tym albumie). Ich więź okazała się na tyle głęboka, że postanowili ponownie współpracować przy kolejnym studyjnym albumie Jones.

Wydany w 2012 roku album „Little Broken Hearts” był fascynującym i nieoczekiwanym krokiem w artystycznej ewolucji Norah Jones. Razem z Burtonem połączyli swoje style, aby stworzyć zupełnie nowe brzmienie. Album, który powstał po trudnym rozstaniu artystki ze swoim partnerem, był podróżą po oszałamiająco zróżnicowanych środowiskach. Dwanaście mrocznie błyskotliwych piosenek. Dwanaście małych złamanych serc. Każda z nich to eksploracja zranionych uczuć z różnych perspektyw, które finalnie prowadzą do czegoś pięknego i podnoszącego na duchu.