Kasia Konstance, wokalistka, autorka tekstów i flecistka, wraca po krótkiej przerwie i prezentuje nowy singiel “Don’t Call Me (On My Birthday)” z udziałem trębacza Dylana Jonesa

Po wydaniu swojej debiutanckiej EPki “Cosmic Dust” w 2021 roku Kasia Konstance szybko wyrobiła sobie markę dzięki fuzji łagodnych dźwięków R&B i jazzu. Materiał można było usłyszeć na falach BBC Radio 6, BBC Radio 2, Worldwide FM czy Rinse FM. EP’ka była również okazją do zaprezentowania się polskiej publiczności, choćby na łamach Radio 357, Czwórki czy Radio Kampus. Uwagę przykuwają niezwykle kojący wokal i wciągające teksty, a całość przywodzi na myśl inspiracje eklektyczną mieszanką artystów, zarówno starych, jak i nowych. Wśród nich Kasia wymienia m.in. Ellę Fitzgerald i Erykah Badu, jak również Mndsgn’a i SiR’a.

Nowym singlem “Don’t Call Me (On My Birthday)”, urodzona w Polsce i mieszkająca w Londynie artystka, zapowiada nowy projekt, który ma się ukazać w czerwcu. W utworze występuje były członek Ezra Collective, Dylan Jones, którego partia trąbki doskonale uzupełnia eteryczny głos Kasi, razem tworząc błogą ścieżkę dźwiękową na nadchodzące cieplejsze wiosenne dni. Mówiąc o inspiracji stojącej za singlem, Kasia Konstance wyjaśnia: 

Piosenka porusza temat nieszczerości relacji międzyludzkich. Niektórzy sprawiają wrażenie, że im zależy na kontakcie z drugą osobą tylko wtedy, gdy jest to dla nich wygodne. Dla mnie ten utwór jest przede wszystkim o poszukiwaniu jasności w życiu i nauce wyciszania negatywnej energii i złych wibracji. Cieszę się, że udało się namówić do nagrania Dylana Jonesa. Współpraca wyszła bardzo spontanicznie, znamy się od dłuższego czasu. Wpadłam na niego podczas spaceru i zaprosiłam do piosenki. Na szczęście się zgodził.

„Don’t Call Me (On My Birthday)” zapowiada EPkę, która ukaże się w czerwcu.