Bartek Królik (związany z Sistars, Łąki Łan, Spoken Love) powraca z nowym singlem! Utwór „Chłopiec z zapałkami” z gościnnym udziałem Błażeja Króla to niespodziewane połączenie tych dwóch artystów i ich muzycznych światów. Ten liryczno-taneczny utwór z pogranicza Synthwave, Synth Soul i New Sincerity, to propozycja, która z pewnością rozkołysze każdego!

Bartek Królik o utworze: 

“Chłopak z podwórka, z małego miasta bez perspektyw, żyjący marzeniami. Czujący moc uchwyconą w muzyce, której świat coraz mniej potrzebuje. To piosenka o tych, którzy czują w sobie ogień zdolny do podpalenia świata, jeżeli tylko ten potencjał zostanie uwolniony. “Chłopiec z zapałkami” to niezgoda na algorytmizację rzeczywistości i odpowiedź na wszechobecną w muzyce ironię. To ukłon w stronę “nowej szczerości”. 


Bartek Królik od lat obecny na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r’n’b. 

Po nominowanej do Fryderyka solowej płycie “Pan od muzyki”, oraz docenionym przez krytyków projekcie “Spoken Love” kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony – tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy. Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze a barokowym housem i nu disco – parkiety.