W wieku 3 lat odgrywał Mozarta na swoim keyboardzie, a już 3 lata później komponował swoje pierwsze utwory. Ethan Bortnick urodził się w Hollywood, ale przez jego ogromny talent do gry na fortepianie swoje najmłodsze lata spędził w różnych miejscach na całym świecie. Występował zarówno w amerykańskich, jak i zagranicznych programach telewizyjnych, m.in. The Oprah Winfrey Show czy The Tonight Show with Jay Leno, a w wieku 9 lat ustanowił Światowy Rekord Guinessa jako najmłodsza osoba występująca ze swoją trasą koncertową.

Amerykański kompozytor Ethan Bortnick wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju, który odbędzie się 4 maja w warszawskim klubie Niebo.


Pomimo szybko osiągniętego sukcesu Ethan nie stracił zapału do komponowania muzyki, co doskonale pokazuje jego aktywność w ostatnim czasie – we współpracy z multiinstrumentalistą i producentem Dylanem Edmundsem w listopadzie 2021 roku światło dzienne ujrzał singiel artysty “cut my fingers off”, który spotkał się ze znakomitym odbiorem. W sierpniu zeszłego roku Bortnick opublikował utwór “engravings” potwierdzający nieprzeciętny talent muzyka i przez który jego grono obserwatorów na TikToku powiększyło się o 4 miliony użytkowników. W 2023 Ethan planuje zatoczyć ze swoimi produkcjami jeszcze większe kręgi, a o sile jego przepełnionych wrażliwością kompozycji będziemy mogli przekonać się na początku maja w warszawskim Niebie.