Gwiazda tegorocznej Coachelli (czy też Kalichelli, jak nazwały imprezę niektóre media, ze względu na zachwycający set Kali Uchis) zaprezentowała właśnie najnowszy teledysk do piosenki „Moonlight” w reżyserii Colina Tilleya i Sarah McColgan.

Piosenka pochodzi z najnowszego albumu Uchis, „Red Moon In Venus”, który zadebiutował na 4. miejscu listy Billboard 200 – to jej pierwszy album w Top 10 w Stanach. W tym miesiącu Uchis podbiła główną scenę Coachelli, a wśród jej gości specjalnych znaleźli się Tyler, The Creator, Omar Apollo i Don Toliver. 


Kali była jedną z najjaśniej błyszczących gwiazd festiwalu. „Rolling Stone” słusznie przyznał, że Kali „zahipnotyzowała tłum”, a „Los Angeles Times” chwalił ją: „Kali Uchis zachwyciła tłum swoimi balladami R&B, wykonując piosenki z kokietującym starohollywoodzkim urokiem ikon burleski”.

Uchis rozpoczęła właśnie trasę po Ameryce Północnej. Większość koncertów jest wyprzedana. Ponadto, artystka należy do największych gwiazd na tegorocznej Lollapaloozie w Chile, Argentynie i Brazylii oraz Estéreo Picnic w Kolumbii.

Kali otrzymała nominację do tegorocznych Latin American Music Awards w kategorii Najlepszy artysta pop. Wystąpiła także w wiosennej kampanii H&M Studio. 

Na „Red Moon In Venus” Kali połączyła siły z Summer Walker, Donem Toliverem i Omarem Apollo. Na płycie znajdziemy wydany w lutym „Moonlight” i styczniowy „I Wish you Roses” z teledyskiem w reżyserii Cho Gi-Seok.