Pięć artystek, kumulacja subtelnej czułości, zahartowanej, bezkompromisowej kobiecości, różnych historii i doświadczeń – takie jest muzyczne BABIE LATO, czyli międzypokoleniowy projekt, który gromadzi na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych.

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy artystki: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos również poza nią. Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., r&b i soulu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi.

– Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy o tym, jaka jest dla nas współczesna kobieta i jak czerpać z siły, którą posiada – podkreśla Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie towarzyszyć będzie specjalny, 13-osobowy skład muzyków specjalnie zaproszonych do projektu, którzy wspólnie z wokalistkami zaprezentują utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach. Wypełnią one ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu i kobiecej energii.

Babie Lato jest częścią tegorocznych Letnich Brzmień – jeszcze więcej muzycznych emocji w Twoim mieście!

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w nowej formule – dwudniowego festiwalu. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

Niezmienne pozostaje jedno – Letnie Brzmienia to naturalnie wciąż najlepszy klimat w Twoim mieście. Karnety są już dostępne w sprzedaży!

Lineup w poszczególnych miastach oraz więcej informacji znajdziecie, tutaj.