Czwarty album Ralpha Alessiego jako lidera w wytwórni ECM Records jest następstwem serii albumów, które spotkały się bardzo pozytywnymi reakcjami mediów – od The New York Times po The Guardian. Ten ostatni wychwalał poprzednie nagranie Ralpha – Imaginary Friends (2019) – za „elegancką równowagę zabawnych, oryginalnych kompozycji i wdzięcznych improwizacji” i ogłosił, że jest to „jego najlepszy dotychczasowy album”.

“It’s Always Now” jest nowym pretendentem do tego tytułu. Unikalne brzmienie Alessiego jest jak zawsze, uzupełnione świetnym składem kwartetu – pianista Florian Weber, Bänz Oester na basie i perkusista Gerry Hemingway – który porusza się po swingujących kompozycjach trębacza jakby miał szósty zmysł.

Album jest nie tylko kontynuacją twórczości lidera, ale także zapisem ewolucji Floriana (pianisty) w wytwórni, która jest jego czwartym dotychczas albumem z ECM. Jego charakterystyczne harmoniczne podejście do gry jest tak samo widoczne w roli lidera, jak i sidemana, a jego głęboka wrażliwość na muzykę Alessiego wzmacnia tę sesję, która została wyprodukowana przez Manfreda Eichera.

Wydawnictwo można zakupić, m.in. tutaj.