Paulina Przybysz znana z bezkompromisowych tekstów, niejednokrotnie filozoficznych, kolejny raz nakłania do przemyśleń, na swój sposób i bez ciężaru. Mocny tekst równoważy z doskonałym bitem Kuby Więcka – znakomitego kompozytora, wywodzącego się z jazzu, który doskonale odnajduje się jako producent. To nie pierwsza współpraca tych zdolnych artystów. W 2021 roku, światło dzienne ujrzała ich wspólna płyta “Kwiateczki” wydana w serii Polish Jazz z numerem 87.

Singiel „Wracając” jest kolejną zapowiedzią albumu o tej samej nazwie, którego premiera odbędzie się 21 kwietnia. To po „Chodź tu” i „Odwilży” trzeci solowy album Pauliny Przybysz, na którym usłyszymy wiernie wybrzmiewające hip hop i soul.

“Utwór “Wracając” powstał podczas pewnej październikowej sesji twórczej z Kubą Więckiem. Zaczęło się od wspólnego przeglądania kolekcji sampli i nagrań Kuby. Intuicja poprowadziła nas do krótkiego nagrania chóru z Ukrainy, które Kuba nagrał telefonem podczas prowadzenia zajęć jazzowych we Lwowie. Na bazie tego sampla zaczęłam pisać teksty i frazy, a Kuba zaczął lepić bit. Czuliśmy, że powstało coś super. Czułam, że jest to piosenka o drodze i o zaufaniu, cierpliwej miłości i o powrotach.
Kilka miesięcy później wybuchła wojna w Ukrainie. Przy okazji jednego z koncertów charytatywnych, w których brałam udział –  na jednej scenie spotkałyśmy się z Yaną, dziewczyną z tego chóru, która przyjechała wtedy do Warszawy. Ona przetłumaczyła mi fragment tego tekstu, a ja opowiedziałam jej o czym jest piosenka. Pomyślałam o powrotach, o tym jak długa będzie podróż w miejsce, które czasem trzeba opuścić bez przygotowania, jak trudne są dylematy o tym czy ruszać w tę drogę i że znowu napisałam piosenkę, która po jakimś czasie nabrała nowego, poważnego sensu.” – mówi Paulina Przybysz.

Paulina jako baczny obserwator sceny muzycznej, wychowana na rapie, klasyce, soulu i jazzie, nie ustaje od poszukiwania inspiracji, które wielokrotnie odnajduje we współpracach z innymi artystami. Na nadchodzącym albumie usłyszymy produkcje: Wuja HZG, Kuby Więcka, Olka Świerkota czy Patryka Kraśniewskiego – ale i samej Pauliny. Wśród gości doskonale dobrana selekcja, pojawią się między innymi Miły Atz, czy asthma, reprezentujący Def Jam, który jest wydawcą nowej płyty Przybysz.

To nie koniec niespodzianek! Paulina Przybysz rusza w wiosenną trasę koncertową!

Piosenki o równowadze, o oswajaniu smutku i cienia, o tęsknocie za naturą, o końcu świata, burdelu w polityce. O wewnętrznych cichych rewolucjach, subtelnościach w relacjach i z pewnością o miłości. Tego możemy spodziewać się po nadchodzącej trasie “Wracając”.

Odsłona koncertowa Pauliny Przybysz to nadal wiernie wybrzmiewające hip hop i soul. Tym razem jednak, Paulina wpuszcza do swojego świata elementy klasycznych popowych ballad, tanecznych momentów, głębokiego basu czy trapowej narracji rytmicznej. “Wracając” zobowiązuje! Poza nowymi piosenkami, usłyszycie powroty bardzo nieoczywiste – ale jakie, to do samego końca pozostanie tajemnicą.

Album i trasa Przybysz przyniosą soundtrack pełen refleksji, a to wszystko podane przez Paulinę ze składem doskonałych muzyków: Patryk Kraśniewski (instr. klawiszowe), Paweł Zalewski (gitary, wiolonczela), Krzysztof Baranowski (bas), Wiktoria Jakubowska (perkusja), Justyna Jarzębińska, Marta Podobas (chórki).

Bilety na koncerty kupicie tutaj.

Paulina Przybysz to piosenkarka i autorka tekstów, która prawie dwie dekady zachwyca głosem. Artystka nagradzana prestiżowymi nagrodami m.in. MTV Europe Music Awards dla Sistars z którym rozpoczęła karierę. Obecnie współtworzy zespół Rita Pax oraz pracuje pod swoim nazwiskiem. Paulina Przybysz wydała dotąd dwie solowe płyty – nagrodzoną Fryderykiem „Chodź tu” i nominowaną do Fryderyka „Odwilż”. Kolejny album artystki ukaże się wiosną 2023 nakładem Def Jam Recordings Poland.