Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy, Mercury Prize i BRIT Award artystka Arlo Parks podzieliła się dzisiaj nowym singlem zwiastującym nadejście drugiego albumu „My Soft Machine”. Płyt ukaże się 26 maja nakładem wytwórni Transgressive Records. 

Według Arlo „Impurities” to piosenka o wspólnocie… byciu w pobliżu ludzi, którzy sprawiają, że czujesz, iż twoja wewnętrzna brzydota, porażki i błędy nie mają znaczenia, którzy podnoszą cię na duchu i rozśmieszają, którzy sprawiają, że czujesz się dobrze.

Singlowi „Impurities” towarzyszy wyreżyserowany przez Jak’a Payne’a teledysk, w którym Arlo pojawia się w znajomych sceneriach, podczas gdy kamera delikatnie przesuwa się po ruchomym obrazie. Parks wyjaśnia:

“w tym klipie naprawdę chciałam przekazać tę atmosferyczną oscylację pomiędzy samotnością a towarzystwem – pokazać, jak bycie w pobliżu swoich ludzi daje poczucie powrotu do domu. Kiedy pisałam tę piosenkę, dużo myślałam o Gusie Van Santie i o tym, jak ujmuje ludzi w całej ich kruchości, pięknie i brzydocie. Jak był kluczowy w tworzeniu/ochronie tego poczucia miękkości”.


Produkcja singla jest wynikiem  współpracy artystki z Romilem Hemnanim z Brockhampton i Carterem Langa (SZA). Inspiracją dla utworu było nocne słuchanie The Beatles i SZA, a także miłość Arlo do muzyki ambient i atmosfery.

„Impurities” to kolejny singiel, po „Weightless”, który pojawił się jednocześnie w BBC Radio 1 i 6 Music. Premierowy utwór był szeroko komentowany przez takie media jak: Observer, The Independent, Rolling Stone, HUNGER, NME, Clash, DORK, DIY i inne. Oba single znajdą się na nadchodzącym albumie.

„My Soft Machine” jest głęboko osobistym dziełem, narracją doświadczeń Parks jako osoby dwudziestoparoletniej i przeplatającym się z nimi rozwojem. Wydawnictwo będzie kontynuacją docenionego przez krytyków i nagradzanego debiutu Arlo „Collapsed in Sunbeams”. Pierwszy krążek artystki ukazał się w 2020 roku, i trafił na 3 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Album odbił się szerokim echem, czego rezultatem były dwie nominacje do nagrody Grammy, trzy nominacje do BRIT Awards i wygrana w kategorii „Breakthrough Artist”. Artystka zdobyła również nagrodę Hyundai Mercury Music Prize 2021 oraz BBC Introducing Award w kategorii „Artysta Roku”. Jej debiutancki album dotarł również do pierwszej trójki na UK Album Charts i zdobył nagrody AIM Awards za Najlepszy Niezależny Album i UK Independent Breakthrough. Ponadto Arlo została nominowana do nagrody Breakthrough International Act podczas BET Awards, została uznana za najmłodszą w historii wysoko postawioną zwolenniczkę UNICEF-u oraz ambasadorkę brytyjskiej organizacji charytatywnej CALM zajmującej się zdrowiem psychicznym. Planuje kontynuować swoją intensywną pracę z obiema organizacjami charytatywnymi w 2023 roku. Arlo zagrała koncerty na wielu festiwalach na świecie takich jak: Coachella, Glastonbury, All Points East, End Of The Road, Fuji Rocks, Melt, Montreux Jazz, Parklife.