Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy, Mercury Prize i BRIT Award brytyjska artystka Arlo Parks ogłosiła wydanie swojego drugiego albumu „My Soft Machine”, który ukaże się 26 maja nakładem Transgressive Records. Wraz z  ogłoszeniem premiery prezentujemy  pierwszy zwiastun nowego krążka – „Weightless”. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Marca Ollera. 

„Weightless” to bolesne doświadczenie głębokiej troski o kogoś, kto daje ci tylko drobne okruchy uczucia. To piosenka o nagłym uświadomieniu sobie, że dana osoba stępiła twoje krawędzie i rozpoczęciu powolnej podróży z powrotem do bycia jaśniejszą wersją siebie” – tak o utworze mówi Arlo

„My Soft Machine” jest głęboko osobistym dziełem, narracją doświadczeń Parks jako osoby dwudziestoparoletniej i przeplatającym się z nimi rozwojem. 

„Świat, nasze spojrzenie na niego jest upstrzony największymi rzeczami, których doświadczamy – naszymi traumami, wychowaniem, słabościami prawie jak wizualny śnieg. Ta płyta to życie ukazane przez mój osobisty obiektyw, przez moje ciało – niepokój połowy lat 20-tych, nadużywanie substancji przez przyjaciół wokół mnie, trzewia pierwszej miłości, zmaganie się z PTSD, żalem, samosabotażem i radością, poruszanie się po światach z zachwytem i wrażliwością – jak to jest być uwięzioną w tym konkretnym ciele. Jest taki cytat z filmu “The Souvenir” Joanny. To autobiograficzny obraz z Tildą Swinton. Opowiada o tym, jak główna bohaterka – młoda studentka filmowa, zakochała się w starszym, charyzmatycznym mężczyźnie, a następnie została wciągnięta w jego uzależnienie. W jednej z początkowych scen wyjaśnia on, dlaczego ludzie oglądają filmy – “Nie chcemy oglądać życia w takiej formie, w jakiej jest odgrywane, chcemy widzieć je w takiej formie, w jakiej jest przeżywane w tej miękkiej maszynie”. Tak więc mamy moją miękką maszynę” –  – mówi Arlo. Stąd tytuł płyty „My Soft Machine”.


„My Soft Machine” będzie kontynuacją docenionego przez krytyków i nagradzanego debiutu Arlo „Collapsed in Sunbeams”. Pierwszy krążek artystki ukazał się w 2020 r. i trafił na 3 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Album odbił się szerokim echem, czego rezultatem były dwie nominacje do nagrody Grammy, trzy nominacje do BRIT Awards i wygrana w kategorii „Breakthrough Artist”. Artystka zdobyła również nagrodę Hyundai Mercury Music Prize 2021 oraz BBC Introducing Award w kategorii „Artysta Roku”. Jej debiutancki album dotarł również do pierwszej trójki na UK Album Charts i zdobył nagrody AIM Awards za Najlepszy Niezależny Album i UK Independent Breakthrough. Ponadto Arlo została nominowana do nagrody Breakthrough International Act podczas BET Awards, została uznana za najmłodszą w historii wysoko postawioną zwolenniczkę UNICEF-u oraz ambasadorkę brytyjskiej organizacji charytatywnej CALM zajmującej się zdrowiem psychicznym. Planuje kontynuować swoją intensywną pracę z obiema organizacjami charytatywnymi w 2023 roku. Arlo zagrała koncerty na wielu festiwalach na świecie takich jak: Coachella, Glastonbury, All Points East, End Of The Road, Fuji Rocks, Melt, Montreux Jazz, Parklife.

Oprócz wielu nagród zdobytych w zeszłym roku, debiutancki album Arlo znalazł się na prawie każdej liście “Najlepszych albumów 2021 roku” i otrzymał uznanie krytyków takich mediów jak The Guardian, Rolling Stone, NME, The FADER i wielu innych. Arlo wykonała single z debiutanckiego albumu w „Later…With Jools Holland” i „The Graham Norton Show” w Wielkiej Brytanii. Występowała również w programach „Jimmy Kimmel Live!”, „The Tonight Show with Jimmy Fallon”, „The Late Show with James Corden”, „The Late Show with Stephen Colbert”, „CBS This Morning: Saturday”, „Ellen DeGeneres”.

Dzięki swoim piosenkom zdobyła nowych fanów, między innymi w osobach Billie Eilish, Florence Welch, Michelle Obamy, Angel Olsen, Phoebe Bridgers, Massive Attack i znanej pisarki Zadie Smith.