Verve Records i UMe ogłosiły całoroczne obchody Niny Simone z okazji jej 90. urodzin. Kampania zatytułowana „Wszystkiego najlepszego, Miss Simone” to ciągłe zaproszenie do świętowania słynnej kariery wyjątkowej artystki i jej trwałego wpływu na muzykę, modę i nie tylko.

Wśród najważniejszych punktów programu znajduje się pierwszy w historii oficjalny teledysk do jej ponadczasowej wersji utworu „I Put a Spell on You” Screamin’ Jaya Hawkinsa, nowa kompilacja największych hitów; wciągające miksy Dolby Atmos całego jej katalogu UMG oraz audiofilskie wydanie winylowe “Wild Is The Wind”. Wiele innych planów zostanie ogłoszonych w 2023 roku.

Prezes Verve Records, Jamie Krents, mówi:

„Nie ma sposobu, aby odpowiednio opisać wpływ, jaki Nina Simone nadal wywiera na muzykę i kulturę. Cieszymy się, że rok 2023 spędzimy celebrując jej życie i dziedzictwo oraz pomagając jej muzyce znaleźć nowych odbiorców na całym świecie”.

Bruce Resnikoff, prezes i dyrektor generalny Me, dodaje:

„Muzyka i przesłanie Niny Simone pozostają dziś tak samo ważne jak kiedyś, a może nawet bardziej, i nie możemy się doczekać świętowania jej geniuszu i wpływu przez cały rok”.

“Happy Birthday, Miss Simone” rozpoczął się wczorajszą premierą “Great Women of Song: Nina Simone”, która gromadzi jej najbardziej ukochane hity, w tym „Feeling Good”, „Don’t Let Me Be Misunderstood” i wiele innych. Album jest pierwszym wydawnictwem z serii „Great Women of Song” Verve, która będzie prezentować dzieła równie uznanych muzyków z katalogu Verve, takich jak Ella Fitzgerald i Billie Holiday.


Pierwszy oficjalny teledysk do „I Put A Spell on You” przedstawia niektóre z kulturowo znaczących kreacji noszonych przez Miss Simone, w których wykorzystywała modę jako narzędzie do wyrażania siebie na scenie i w życiu codziennym.

W czerwcu Verve wyda niepublikowany wcześniej album koncertowy “You’ve Got to Learn”, nagrany podczas Newport Jazz Festival w 1966 roku. Zestaw składający się z sześciu utworów, zawierający utwór tytułowy i „Mississippi Goddam”, pozostawi słuchaczy równie zachwyconych, jak pierwotna festiwalowa publiczność, której żarliwe brawa doprowadziły do ​​zapierającego dech w piersiach bisu.