SYML to solowe przedsięwzięcie Briana Fennell. Jego najnowsza płyta zatytułowana “The Day My Father Died” ukazała się 3 lutego 2023 roku, a już 18 marca wystąpi w warszawskiej Pradze Centrum. Dzięki ponad miliardowi odtworzeń, SYML tworzy muzykę prowadzącą do stanu, które przywodzi na myśl bezpieczne miejsce przypominające sanktuarium.


Najnowszy album “The Day My Father Died” został nagrany przez Briana Fennell wraz ze znanym producentem Philem Ek (współpracującym m.in. z Fleet Foxes, Vance Joy i Father John Misty) w ich wspólnym, rodzinnym mieście Seattle. W wydawnictwie znajdują się utwory w koprodukcji z takimi wykonawcami, jak Guy Garvey (Elbow), Lucius, Sara Watkins czy Charlotte Lawrence. Płyta ukazuje rozwój oraz proces uleczania artysty, a także wskazuje Fennellowi drogę po fundamentalnej zmianie w jego życiu.


Urodzony i wychowany w Seattle, Fennell studiował grę na fortepianie i został samoukiem jako producent, programista i gitarzysta. W 2019 roku wydał swój debiutancki album, na którym znalazła się platynowa piosenka „Where’s My Love” i uwielbiany przez fanów utwór „Girl”. W 2021 roku ukazała się EPka “DIM”, stanowiąca swego rodzaju medytacja, która przedstawia personalną tragedię utraty w sposób intymny, rozumiany powszechnie. Następnie SYML wyruszył w obszerną, wyprzedaną trasę koncertową swojego albumu “Sacred Spaces”, występując w pięknych kościołach na całym świecie. Trasa koncertowa, która rozpocznie się na początku 2023 roku (a jej przystankiem będzie Warszawa), ma za zadanie nagłośnić nowy album magnetycznego artysty.