Lady Blackbird nie miała zamiaru wzniecać rewolucji, ale zeszłej wiosny właśnie to zrobiła. 27 maja 2020 roku pochodząca z Los Angeles piosenkarka Marley Munroe wydała swój debiutancki singiel. 3 września 2021 roku artystka wydała swój debiutancki album!

“Towarzyszyło nam bardzo dużo emocji”mówi Lady Blackbird, wspominając sesję nagraniową, którą wraz ze swoim producentem – nominowanym do nagrody Grammy Chrisem Seefriedem realizowali w legendarnym Studio B w Sunset Sound w Los Angeles. Jazz, jak sama przyznaje, ma protest zapisany w swoim DNA.

Edycja deluxe debiutanckiej płyty Lady Blackbird “Black Acid Soul” ukazała się w grudniu 2022 roku, z 11 dodatkowymi piosenkami, wśród których znalazł się nowy, zachwycający singiel “Feel It Comin'” oraz remiksy zamówione u tak uznanych twórców, jak Emma-Jean Thackray, Colleen “Cosmo” Murphy i Greg Foat. 


Wydany w 2021 roku „Black Acid Soul” spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków. The Sunday Times nazwał ją swoim „Breaking Act” i przyznał albumowi 4 gwiazdki. The Guardian przyznał płycie 5 gwiazdek, zauważając w recenzji, że Blackbird „odnajduje swoje powołanie dzięki tej niezwykłej kolekcji piosenek i wykonów, które głęboko zapadają w pamięć”, przez co porównywana jest do takich artystek jak Chaka Khan, Billie Holiday, Gladys Knight, Tina Turner and Amy Winehouse. 

Teraz Lady Blackbird wyrusza na podbój Europy!

Bilety są już w sprzedaży, i można je znaleźć tutaj.