Edycja deluxe debiutanckiej płyty Lady Blackbird “Black Acid Soul” ukazuje się z 11 dodatkowymi piosenkami, wśród których znalazł się nowy, zachwycający singiel “Feel It Comin'” oraz remiksy zamówione u tak uznanych twórców, jak Emma-Jean Thackray, Colleen “Cosmo” Murphy i Greg Foat. 

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.

Dzisiaj, 9 grudnia, Lady Blackbird wydała remiks Bengi i Sama Franka do znakomitego singla „Feel It Comin’”, przekształcając go w hipnotyczną i inspirowaną dubstepem propozycję.

Duet połączył futurystyczne elementy house i garażowego brzmienia, nie odwracając uwagi od niesamowitego wokalu Lady Blackbird. Ciężka linia basu z elektronicznymi syntezatorami otula remiks radosnym rytmem, który łączy się z ośmielającym liryzmem Blackbird.


Remiks utworu „Feel It Comin’” jest kontynuacją zapierającego dech w piersiach występu w The Graham Norton Show w zeszłym miesiącu. Po zdobyciu nagrody „International Artist of the Year” podczas Jazz FM Awards, artystka jest gotowa pokazać, dlaczego jej występy wywierają hipnotyzujący wpływ na publiczność, przygotowując się do nowej serii koncertów w UE w przyszłym roku, która obejmuje przystanek w O2 Shepherd’s Bush Empire 14 marca 2023 roku.


Wydany w 2021 roku „Black Acid Soul” spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków. The Sunday Times nazwał ją swoim „Breaking Act” i przyznał albumowi 4 gwiazdki. The Guardian przyznał płycie 5 gwiazdek, zauważając w recenzji, że Blackbird „odnajduje swoje powołanie dzięki tej niezwykłej kolekcji piosenek i wykonów, które głęboko zapadają w pamięć”, przez co porównywana jest do takich artystek jak Chaka Khan, Billie Holiday, Gladys Knight, Tina Turner and Amy Winehouse. 

Zachęcamy do lektury naszego wywiadu z artystką.