“Indigo” to debiutancki album studyjny południowokoreańskiego rapera RM, który od dzisiaj, 2 grudnia 2022 roku dostępny jest dzięki Big Hit Music. Album jest pierwszym pełnometrażowym dorobkiem rapera od czasu mixtape’u “Mono” z 2018 roku.

Opisany jako dokumentacja lub archiwum ostatnich lat RM, album zawiera 10 utworów, w tym gościnne udziały: Erykah Badu, Anderson .Paak, Tablo z Epik High, Kim Sa-wol, Paul Blanco, Mahalia, Colde, Youjeen z Cherry Filtr i Park Ji-yoon. Dziewiąty utwór, „Wild Flower”, powstał we współpracy z Youjeen, i został wydany wraz z albumem jako główny singiel, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem.


RM (wcześniej Rap Monster) to południowokoreański raper, tekściarz i producent muzyczny, obdarzony barytonowym głosem. Jest liderem i głównym raperem boysbandu BTS, należącego do wytwórni Big Hit Music. W 2015 roku wydał swój pierwszy solowy mixtape “RM”, a 4 lata później wydał drugi mixtape “Mono”. RM wyróżnia się swoim dużym wkładem w pisanie i produkcję dyskografii BTS. Jest autorem ponad 130 piosenek (wg Korea Music Copyright Association).

RM wybrał swój pseudonim artystyczny „Rap Monster” podczas swojego stażu w wytwórni. Chociaż powszechnie błędnie interpretowano, iż nazwa ma oznaczać, że „rapuje jak potwór”, w rzeczywistości wywodzi się ona z tekstu piosenki, którą napisał, zainspirowany „Rap Genius” Sana E. Tekst zawierał fragment, w którym San E deklaruje, że powinien być nazywany „rapowym potworem”, ponieważ „rapuje non-stop”. Przyjął ten pseudonim, ponieważ uznał, że jest „fajny”.