Sandra Mika to przede wszystkim krowie łatki i ogromna ilość słów w piosenkach. Pochodzi z Nowej Huty, więc nowohucki żargon i słowiański przykuc stanowią rdzeń jej tożsamości kulturowej. Uczyła się w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, w klasie fortepianu, gdzie nikt nie wróżył jej kariery w tym kierunku. To się akurat sprawdziło, jednak często komponuje, aranżuje, produkuje i piszę teksty, a klawisze są nieodłączną częścią jej życia. Jej twórczość zawiera wiele siły, dumy z tego kim się jest i skupia się wokół ludzkich emocji, przyzwyczajeń, osądów i pozorów.  

Wokal Sandry Miki jest jednocześnie elegancki i zadziorny. Dzięki temu artystka ma bardzo rzadki dar intrygowania i kojenia odbiorcy w tym samym momencie. Nie mogę się doczekać jej kolejnych propozycji muzycznych! – Kuba Badach

“Święta Krowa” to singiel promujący album o tym samym tytule. Na albumie znajdziecie 13 kompozycji po polsku. Płyta została nagrana na żywo podczas koncertu z widownią. Koncert odbył się na scenie FOOD TOWN w Fabryce Norblina. Każda piosenka jest zarejestrowana również w formie wideo, więc podczas premiery singli będziecie mogli obejrzeć emocje, które towarzyszyły Sandrze i krowiemu zespołowi podczas rejestracji (a było ich dużo).


Praca nad płytą zaczęła się dwa lata temu, ten proces był długi ze względu na dbałość o treść. Sandra od początku wiedziała, gdzie ta historia ma prowadzić, o czym opowiedzieć i czego dotknąć, a dotyka wielu niewygodnych tematów. Historia, którą przedstawia jest jednak ważna dla samej autorki, która trochę się buntuje, ale przede wszystkim chce coś widzowi ofiarować i nie jest to tylko złość i bunt. 

Sandra jest autorką wszystkich tekstów na płycie, za muzykę i produkcję odpowiadają wspólnie z Kajetanem Borowskim, który jest również autorem partii instrumentów klawiszowych na płycie. W projekcie udział wzięli również Mateusz Lorenowicz – perkusja i Michał Jakubczak – instrumenty klawiszowe. Chórki zaśpiewały Anita Dudczak, Ania Byrcyn i Aleksandra Tocka.

Utwór powstał w ramach programu stypendialnego Fundacji Fabryki Norblina. Music Masterclass to formuła stypendialna skierowana do wyrazistych, utalentowanych osobistości ze świata muzyki, które chcą rozwijać i szlifować swoją karierę pod okiem najlepszych.
Music Masterclass opiera swój koncept na czerpaniu wiedzy oraz inspiracji z relacji „Mistrz i Podopieczny”. Role mistrzów zgodzili się objąć: Hania Rani, Natalia Przybysz, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Piotr Metz, Kuba Badach i Andrzej Smolik.