Przez cały rok trwają obchody dwudziestolecia wytwórni Kayax. Z tej okazji powstała akcja Kayax XX Rework, w której artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Dziś premierę ma nowa wersja wielkiego hitu Kayah “Po co”, którą przygotował duet RAT KRU z gościnnym udziałem artystki.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Do tej pory w akcji wzięli udział: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy, Nosowska, Swiernalis czy zespół Zakopower.

W tym tygodniu do akcji dołączyli kolejni artyści. Od dziś we wszystkich serwisach streamingowych można usłyszeć nową wersję utworu “Po co” z repertuaru Kayah, którą przygotował duet RAT KRU. Artyści postanowili do współpracy przy reworku zaprosić samą Kayah, która specjalnie na tę okazję nagrała na nowo swoje wokale. Oryginalnie singiel “Po co” ukazał się w 2017 roku i został nagrany wraz z producentem Ichanem Raidelem. Do dziś uzyskał ponad 22 miliony odtworzeń w serwisie YouTube.

Duet Rat Kru o pracy nad “Po co”:

Rat One: Pamiętam jak wracaliśmy z kosza. Ulica Słowiańska. Było to gdzieś pomiędzy Żabką a sklepem z używaną odzieżą. Słońce chyliło się ku zachodowi. Byliśmy trzeźwi. Z głośnika przenośnego groove nadawał Frankie Knuckles na przemian z Kevinem Saundersonem. Uznaliśmy bezczelnie, że tak powinien brzmieć ten utwór…w oryginale. House, tańce i bujanka. Tak było… pamiętasz? 
Lew: Nie…było zupełnie inaczej…

Kayah:

Powiedziałabym coś na temat tej szalonej współpracy, ale po co po co po co po-słuchajcie!


Rework “Po co” to kolejna zapowiedź dwupłytowej składanki, na której znajdą się wszystkie wydane w ramach akcji single. Premiera wydawnictwa będzie miała miejsca 14 grudnia, ale już teraz można go zamówić w przedsprzedaży na stronie sklepzmuzyka.pl.