Cztery single: „Sto lat”, „Głuchy telefon”, „Barbórka” i „Pociągi towarowe” wchodzą w skład pierwszej live sesji Jakuba Skorupy, zamkniętej w digitalowej EPce. Na klimatycznej scenie w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach, Kuba wraz z zespołem pokazał jak utwory z debiutanckiej płyty „Zeszyt pierwszy” brzmią na żywo. 

– Ruiny Teatru Victoria są dla mnie symbolem tego, jak złożona i nieoczywista jest historia miasta w którym obecnie mieszkam. Stąd pomysł, żeby live sesję zarejestrować właśnie tu. – mówi o pomyśle Jakub 

Pierwsza live sesja Jakuba została zarejestrowana w intrygującej przestrzeni ruin Teatru Victoria. Wybudowany w 1890 roku jako najokazalszy obiekt tego typu na Górnym Śląsku, został spalony w 1945 roku przez żołnierzy radzieckich. Ruiny służą obecnie niesztampowym przedsięwzięciom artystycznym.

Projekt live sesji zrealizowano we współpracy z Miastem Gliwice.


11 marca ukazał się debiutancki album Jakuba Skorupy zatytułowany „Zeszyt pierwszy”, na którym znalazły się hymny pokolenia 30-latków „Pociągi towarowe” czy „Joga” (nagrana wspólnie z Patrick The Pan). Ostatni singiel artysty, „Sierpień” to miłosna pocztówka z wakacji z udziałem Marceliny.