„Zapomnij” jest singlem spoza jakiejkolwiek płyty i prostym dowodem na to, że Kasia Moś doskonale rozumie naturę współczesnego, cyfrowego rynku muzycznego. Mateusz Krautwurst, autor muzyki i słów „Zapomnij”, wersję demo utworu zaprezentował artystce w początkach ich współpracy, ponad półtora roku temu, jako ciekawy przykład swoich możliwości. Kasia od razu wiedziała, że to opowieść także o jej doświadczeniach i musi tę piosenkę zaśpiewać. 

Mimo wszystko muzyka i tekst trafiły wtedy na półkę i czekały na swój czas, oraz na pianistę, który wystarczająco pięknie zagra wymyślone przez kompozytora harmonie. Jakaż była radość Kasi Moś, kiedy Leszek Możdżer zgodził się wziąć udział w nagraniu „Zapomnij” już w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej. I zaprosił całą ekipę na nagranie fortepianu do swojego wrocławskiego studia. Efekt twórczego wkładu pianisty przerósł oczekiwania kompozytora i wokalistki.

Mateusz Krautwurst nagrał w swoim warszawskim studio zagrane przez siebie dźwięki na analogowych syntezatorach, wokale Kasi Moś i jej chórki zaśpiewane wespół z Hanią Krautwurst (córka) oraz zaaranżowaną przez siebie, a wykonaną przez Michała Pepola partię wiolonczeli. Całość też zmiksował i muzycznie wyprodukował, pozwalając Robertowi Szydło dokonać masteringu nagrania przy pomocy urządzeń analogowych.

Jednak to przede wszystkim fortepian zaproszonego do współpracy Leszka Możdżera i charakterystyczny głos Kasi Moś uczyniły z piosenki małe muzyczne dzieło.

Kasia Moś ma zdecydowanie poczucie, że „Zapomnij” jest jednym z ważniejszych utworów w jej repertuarze i karierze. Siła wyśpiewanego przez nią przekazu z pewnością płynie również z faktu, że artystka tak mocno identyfikuje się z przekazywaną treścią.