Światowej sławy wirtuoz skrzypiec David Garrett zagra w Polsce. Jego koncerty to niezapomniane muzyczne widowiska. Zapierają dech w piersiach. Dostarczają też niesamowitych wrażeń. Niemiecko-amerykański wirtuoz będzie promował swój najnowszy album “Iconic”, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Znany i kochany przez wierne rzesze fanów artysta wystąpi 18 kwietnia 2023 roku w Warszawie.

Garrett już jako kilkulatek był zauważony przez wybitnych muzyków. Zadebiutował na scenie w wieku 10 lat i stał się najmłodszym artystą, któremu udało się podpisać kontrakt z prestiżową wytwórnią Deutshe Grammophon. Skrzypek szlifował swój talent w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie – rozpoznawalnej Julliard School w Nowym Jorku. Od momentu ukończenia edukacji, aż po dzień dzisiejszy, Garrett współpracuje z wyjątkowymi i najlepszymi dyrygentami świata takimi jak: Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly i Andrés Orozco-Estrada. Jego celem jest popularyzowanie muzyki klasycznej wśród młodszej widowni, co wychodzi mu niesamowicie – na Instagramie obserwuje go prawie 300 tys. fanów, a na Facebooku – ponad milion. Amerykański wirtuoz skrzypiec i dyrygent – Yehudi Menuhin określił Garretta jako “największego skrzypka swojego pokolenia”. Pomimo, że dopiero niedawno przekroczył czterdziestkę, na swoim koncie ma już trzynaście albumów studyjnych i ponad milion sprzedanych egzemplarzy. 

Najnowsza płyta “Iconic” – wchodząca właśnie do sprzedaży – inspirowana jest legendarnymi utworami skrzypków, którzy od dawna mają miejsce w sercu Garretta. Są to między innymi najpopularniejsze kompozycje takich twórców jak Bach, Dvořák, Gluck, Kreisler, Mendelssohn i Schumann. 

– Niestety, wiele pięknych dzieł z wcześniejszych okresów twórczości wybitnych wirtuozów popadło w zapomnienie. Przypominając światu te piękne melodie czuję zarówno zaszczyt jak i odpowiedzialność. Pragnę na nowo przywrócić je do życia – mówi David Garrett

Część utworów, które znalazły się na najnowszej płycie, Garrett wykonał także w duetach, a do współpracy zaprosił m.in. swoich nauczycieli i osoby, które wywarły duży wpływ na jego warsztat muzyczny i sceniczny. Wśród nich znajdują się: Itzhak Perlman, tenor Andrea Bocelli, flecista Cocomi i trębacz Till Brönner. Na scenie, podczas niesamowitej trasy koncertowej, artysta wystąpi w akompaniamencie gitary i basu. 

– Grając szczerze, spektakularnie i wyraziście oczarował nas jako skrzypek już w czasach, gdy mieliśmy przyjemność go uczyć. Wtedy odkryliśmy jego nadzwyczajny dar i niezwykły talent – mówił podczas jednego z wywiadów Eric Ewazen, jeden z wielu nauczycieli Garretta.

Koncert Davida Garretta odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku w COS Torwar w Warszawie.


Bilety do sprzedaży trafią 7 listopada (przedsprzedaż dla klientów Bilet Serwis zapisanych do newslettera). Z kolei 8 listopada rozpocznie się sprzedaż otwarta. Bilety będzie można kupować na www.biletserwis.pl