Ścieżka dźwiękowa „Black Panther: Wakanda Forever – Music From and Inspired By” jest już dostępna. Płytę wyprodukowali Ryan Coogler, Ludwig Göransson, Archie Davis i Dave Jordan. „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” w reżyserii Ryana Cooglera wejdzie na ekrany kin 11 listopada. 

Wiodący singiel Rihanny „Lift Me Up” przeszedł w tym tygodniu do historii jako piosenka najczęściej dodawana do playlist w historii amerykańskiego radia. Utwór zgromadził najwięcej odtworzeń i największą w historii publiczność.

Soundtrack zawiera gościnne występy ponad 40 międzynarodowych artystów i został nagrany w Lagos, Meksyku, Londynie i Los Angeles. Poza Rihanną na płycie usłyszymy takich artystów jak Tems, Fireboy DML, OG DAYV feat. Future, CKay feat. PinkPantheress czy E-40.

Ludwig Göransson – zdobywca dwóch nagród Emmy, dwóch Grammy i Oscara – skomponował i wyprodukował zarówno muzykę, jak i oryginalne utwory na ścieżce dźwiękowej. Jego dotychczasowe produkcje (dla Childish Gambino, Adele, Haim czy Justina Timberlake’a), a także muzyka do filmów i seriali telewizyjnych („Czarna Pantera”, „Creed: Narodziny legendy”, „The Mandalorian”) sprawiły, że Göransson miał odpowiednie kwalifikacje do pokierowania muzycznej odsłony „Wakandy w moim sercu”.

Biorąc pod uwagę, że historia „Wakandy” jest inspirowana nigeryjską i mezoamerykańską kulturą, sesje nagraniowe zostały zorganizowane zarówno w Lagos, jak i w Meksyku, a także w kultowym Abbey Road Studios w Londynie. Producenci współpracowali z popularnymi artystami z Lagos, w tym z Tems. Ponadto na ścieżce dźwiękowej pojawiają się wschodzący raperzy i artyści z Meksyku, na przykład raper Pat Boy, który w całości rapuje w języku maya.


W filmie Marvel Studios „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (Florence Kasumba) chronią naród przed interwencją światowych potęg po śmierci króla T’Challi. Gdy Wakandczycy starają się zaakceptować bieg historii, bohaterowie muszą połączyć siły z Nakią (Lupita Nyong’o) oraz Everettem Rossem (Martin Freeman) i wytyczyć nową ścieżkę dla królestwa Wakandy. Poza Tenochą Huertą jako królem ukrytego podmorskiego narodu, w filmie występują również Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena i Alex Livanalli.