Take 6 (Claude McKnight, Mark Kibble, Joel Kibble, Dave Thomas, Alvin Chea i Khristian Dentley) ogłoszeni przez Quincy’ego Jonesa najwspanialszym zespołem wokalnym na świecie to kwintesencja zespołu a cappella i wzór geniuszu wokalnego. Sześć wirtuozowskich głosów zjednoczonych w krystalicznie czystej harmonii na tle synkopowanych rytmów, innowacyjnych aranżacji i funkowych brzmień, tworzy zniewalającą mieszankę gatunków.

22 kwietnia 2023 roku legendarny zespół wokalny Take 6 wystąpi w Narodowym Forum Muzyki w ramach projektu Marcin Kydryński prezentuje: SIESTA w drodze.

Marcin Kydryński o Take 6:

„Jakkolwiek muzyka nie jest dyscypliną olimpijską, to śmiało możemy powiedzieć: nie było, nie ma i nie będzie wybitniejszego zespołu wokalnego w świecie gospel, R&B czy soulu. Trzydzieści pięć lat nieprzerwanych sukcesów; deszcz nagród; konstelacja gwiazd wszystkich gatunków muzyki zebrana na wspólnych nagraniach; wdzięk, czar, szyk, arcymistrzostwo. Take 6. To wielki zaszczyt i ogromna frajda, że w SIEŚCIE w Drodze, gdy sięgamy po raz pierwszy po Soul, trafiamy od razu na najwyższą możliwą półkę. Bo nic lepszego nie jest nawet do pomyślenia. O ich genialną barwę, odważne harmonie i niedościgłą charyzmę zabiegali na swoje płyty artyści tej miary co Ella Fitzgerald, Ray Charles, Quincy Jones, Al Jarreau, k.d. Lang, James Taylor, Sheryl Crow, Marsalis czy Eliane Elias. Słychać ich na ścieżkach dźwiękowych klasycznych filmów Spike’a Lee i na przebojowym filmie Warrena Beatty „Dick Tracy”.

Sześciu gentlemanów z Take 6 to jednak nie tylko niedościgłe tło. To samodzielny zespół z przynajmniej tuzinem wielkich albumów na swoim koncie. Powstali jako Genteleman’s Estate Quartet przy jednym z kościołów w Alabamie w roku 1980. Swoją pierwszą płytę: „Take 6” już w sekstecie wydali w roku 1987 i wkrótce otrzymali za nią dwie nagrody Grammy, nieźle jak na debiut. Niebawem posypało się kilkanaście następnych. Olśniewali publiczność ceremonii rozdania Grammy a także Oscarów czy Saturday’s Night Live. Występowali na prywatnych koncertach dla czterech (!) urzędujących amerykańskich prezydentów. Na pytanie, co pozwoliło im przetrwać tak długo w tak idealnej harmonii, mają wciąż tę samą odpowiedź: „wiara, przyjaźń, szacunek i miłość do muzyki” – Marcin Kydryński

Projekt koncertowy SIESTA w drodze

SIESTA należy do grona najcenniejszych programów muzycznych. Marcin Kydryński, związany z radiem od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił Siestę blisko dwadzieścia lat temu i od tamtej pory logo z „frunącym mężczyzną” pojawia się na bestsellerowych płytach, afiszach Siesta Festiwalu w Gdańsku i w kolejnych miastach, które przyjmują pod swoje skrzydła cykl koncertów SIESTA w Drodze. W Sieście przenikanie się kultur, zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów, pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

Bilety na koncert 

Bilety na koncert dostępne są w czterech kategoriach cenowych: 189 (strefa 4), 219 zł (strefa 3), 259 zł (strefa 2), 299 zł (strefa 1) na platformach Eventim.pleBilet.plTicketmaster.pl oraz NFM.

Partnerem koncertu jest inicjatywa Czujesz Klimat Rossmanna, zwracająca uwagę na codzienne wybory, które mogą przyczynić się do dobra naszej planety oraz firma Invest Komfort, deweloper z Trójmiasta, mający w swoim portfolio inwestycje najwyższej klasy.

Patroni medialni koncertu to Radio Nowy Świat, Jazz Forum oraz JazzSoul.pl