Brytyjska gwiazda soulu Gabrielle została doceniona przez twórców serii „Black Story” Universal Music Recordings (UMR), oddającej hołd pionierskim brytyjskim artystom w ramach tegorocznego Black History Month. Nowy teledysk, który można obejrzeć poniżej, wyjaśnia, jak urodzona w Londynie piosenkarka i autorka tekstów skomponowała swój klasyczny hit „Out Of Reach”, który został opisany jako „piosenka o nieodwzajemnionej miłości w latach dziewięćdziesiątych”.


Odnosząc sukces debiutanckim albumem „Dreams”, Gabrielle była na samym szczycie, gdy nastało nowe stulecie. Trzeci album, „Rise”, wyniósł jej twórczość na zupełnie nowy poziom. To wtedy powstał „Out Of Reach”, zainspirowany fabułą książki Jane Austin. Napisana wspólnie z Jonathanem Shortenem, piosenka pojawiła się na ścieżce dźwiękowej do głośnej komedii romantycznej Sharon Maguire z 2001 roku „Dziennik Bridget Jones”.

Wydany jako główny singiel ścieżki dźwiękowej 9 kwietnia 2001 roku, „Out of Reach” nie tylko dotarł na 4. czwarte miejsce na brytyjskiej liście przebojów singli, ale był wielkim hitem w wielu krajach. Piosenka została również nominowana do nagrody Ivor Novello, a sama Gabrielle od tego czasu wydaje cztery kolejne albumy studyjne, z których najnowszy, „Do It Again” z 2021 r., dotarł do Top 5 brytyjskich list sprzedaży.