The Comet is Coming, londyńskie trio nominowane m.in. do nagrody Mercury Prize, w skład którego wchodzą DANALOGUE (Dan Leavers), SHABAKA (Shabaka Hutchings) i BETAMAX (Max Hallett), we wrześniu wydał swój czwarty album studyjny zatytułowany „Hyper-Dimensional Expansion Beam”, a już na początku listopada odwiedzi cztery polskie miasta.

Każdy, kto był obecny na koncercie grupy podczas ON AIR Festival, wie, że The Comet is Coming w trakcie swoich występów otwiera portal do innego, niesamowitego wymiaru, łącząc jazz z elementami elektroniki, funku i psychodelicznego rocka.


The Comet Is Coming powstał, gdy Soccer96 – duet Danalogue i Betamax – przykuł uwagę saksofonisty jazzowego Shabaki Hutchingsa. Po kilku niepewnych rozmowach między duetem a Shabaką nadarzyła się okazja do wspólnego występu podczas próby i właśnie wtedy narodziła się wyjątkowa energia między muzykami: tak powstały „Comets”. Związek ten jest wynikiem, jak to opisuje Danalog, „algorytmu losu”. Wszyscy uczęszczali do Guildhall School of Music, gdzie Dan i Max się poznali – ale Dan i Shabaka byli opowieścią o utraconych kontaktach, ponieważ mieli tego samego nauczyciela gry na saksofonie. Na szczęście algorytm losu poprowadził trio razem. „Hyper-Dimensional Expansion Beam” to następca albumu z 2019 roku „Trust In The Life Force of the Deep Mystery” (który zebrał bardzo pozytywne opinie od NPR, „Rolling Stone”, Pitchforka, „The New Yorkera”, „Washington Post”) oraz EPki „The Afterlife”.

Bilety na koncerty dostępne są, tutaj.