Niedługo przed dwoma wyprzedanymi koncertami w Royal Albert Hall w poprzedni weekend, Sam Smith ogłosili oficjalną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie, aby uczcić nadchodzący czwarty album studyjny „Gloria”. Trasa rozpocznie się 12 kwietnia 2023 roku i obejmie dwa występy w londyńskiej arenie O2. Następnie Sam objadą Europę i zakończą trasę w Manchesterze 24 maja.

„Gloria” ukaże się 27 stycznia 2023 roku. 13-utworowa płyta ma być najodważniejszym z dotychczasowych wydawnictw Sama. Płytę zapowiada „Unholy” — ich ósmy utwór #1. Piosenka zebrała już ponad 200 milionów streamów na Spotify i okupuje 1. miejsce na świecie zarówno na Spotify, jak i Apple Music. Dominując na TikToku, Sam należy obecnie do zaledwie trójki artystów, którzy zadebiutowali w tym roku na 1. miejscu oficjalnych list przebojów w Wielkiej Brytanii. Aktualnie utrzymuje swój trzeci tydzień na szczycie listy.


W poprzedni weekend Sam byli główną gwiazdą dwóch koncertów w kultowej Royal Albert Hall. Wraz z wydaniem „Unholy”, niezapomnianymi występami na żywo i nadchodzącym nowym albumem, 2023 zapowiada się na niezaprzeczalnie ważny rok dla Sama.