Babyface wydaje nowy album „Girls Night Out” z gościnnymi występami uznanych piosenkarek, autorek tekstów i producentek. Na płycie usłyszeć możemy wiele współczesnych gwiazd R&B, w tym Ellę Mai w singlu „Keeps On Fallin’”


Dwunastokrotny zwycięzca Grammy łączy siły z takimi artystami jak Ari Lennox, Kehlani, Queen Naija, Muni Long, Amaarae, Sevyn Streeter & Tkay Maidza, Doechii, Angie Martinez & Lala Anthony. Album spotkał się już z szerokim uznaniem krytyków. „The New York Times” zwrócił na niego uwagę w swoim rozpisce Fall Music Preview, zauważając:

– „Girls Night Out” nawiązuje do ścieżki dźwiękowej „Waiting to Exhale” z 1995 roku, gdzie [Babyface] zebrał gwiazdorską obsadę. Tym razem również pokazuje, jak niezawodnym jest producentem, łowcą talentów i wokalistą. 

Babyface podzielił się historiami swoich ulubionych współpracy z kobietami w ostatnim wydaniu tygodnika „Entertainment Weekly”. Okrzykując go „niezrównanym”, Pitchfork rozmawiał z Babyface o piosenkach, które przez dziesięciolecia były ścieżką dźwiękową jego życia. Vulture zauważył:

– Na „Girls Night Out” Babyface współpracuje z jednymi z najbardziej lubianych głosów w dzisiejszym R&B, od Kehlani i Ari Lennox po Baby Tate i Doechii. 

Kenny „Babyface” Edmonds to jedna z najbardziej cenionych sił twórczych w muzyce. Sprzedał ponad 800 milionów płyt i zebrał ponad miliard streamów. Wyprodukował i napisał 125 hitów, które dotarły do pierwszej 10, 42 hity R&B, które zdobyły 1. miejsce i 16 popowych przebojów, które również wspięły się na szczyt rankingów. Jako artysta, autor tekstów i producent zdobył łącznie 12 nagród Grammy i jest jedyną osobą w historii, która czterokrotnie została uhonorowana tytułem Producent roku. Zdobył także pięć nagród Soul Train Awards, pięć NAACP Image Awards, cztery American Music Awards i wiele innych wyróżnień. Ponadto Babyface wyprodukował i był współautorem nagrodzonej Oscarem piosenki „When You Believe” śpiewanej przez Whitney Houston i Mariah Carey. Był także współzałożycielem legendarnej wytwórni płytowej LaFace.