Podwójna laureatka nagrody Grammy, Kimbra, ogłasza szczegóły najnowszego studyjnego albumu „A Reckoning”. Artystka ujawniła pierwszy zwiastun nadchodzącego wydawnictwa, singiel „Save Me”.

W „Save Me” Kimbra dzieli się chwilą głębokiej tęsknoty. Artystka bada, jak dwie wewnętrzne rzeczywistości mogą ze sobą współistnieć: chaos i kontemplacja, wściekłość i życiowa siła. Utwór zainspirowany jednym momentem, Kimbra zgłębia swoje niepewności z nadzieją, że ktoś uratuje ją przed nią samą. Teledysk, wyreżyserowany przez Yvana Fabinga, ukazuje piosenkarkę na Islandii, przemierzającą niebezpieczne, surrealistyczne tereny, w których szuka uzdrowienia swoich relacji z samą sobą, z innymi kobietami i wreszcie z Matką Ziemią.


Zaplanowana na 2023 rok płyta „A Reckoning” ma być refleksyjnym albumem, na którym poprzez oczy archetypicznej Matki, uchwycone zostaną makro-rozważania dotyczące środowiska, rasy, feminizmu, zdrowia i patriarchatu, które wpływają na otaczający nas świat. Ale sercem płyty jest wojna z mikro refleksjami, z którymi Kimbra mierzy się wewnętrznie. To najbardziej sonicznie autonomiczna i konfesyjna surowa płyta, na której odnajdziemy wpływy od współczesnych filmowych ścieżek dźwiękowych po elektroniczne i industrialne światy. Prace nad albumem rozpoczęły się w 2018 roku, podczas trasy koncertowej Kimbry z koproducentem Ryanem Lottem z zespołu Son Lux.

To tylko najnowszy rozdział w karierze Kimbry: eksperymentalny popowy debiut artystki z 2011 roku, „Vows”, znalazł się na 14 miejscu listy Billboard Top 200 i zyskał status platyny w Australii i Nowej Zelandii. Dwa lata z rzędu otrzymała nagrodę dla Najlepszej Artystki podczas ARIA Music Awards i zdobyła 5 nowozelandzkich Tui Awards, w tym za Album Roku w 2012 r. W tym samym roku zyskała popularność dzięki utworowi „Somebody That I Used To Know”, gdzie zaśpiewała u boku Gotye. Singiel przyniósł jej dwie nagrody Grammy za „Nagranie Roku” i „Najlepszy Popowy Występ Duo/Grupowy”. Kompozycja trafiła na sam szczyt globalnych listach przebojów (w 18 krajach) i sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy.

Jej drugi album z 2014 roku, „The Golden Echo”, podkreślił jej eklektyczny styl z różnorodnym zestawem kolaboracji z Thundercat, Omar-Rodriguez Lopez z The Mars Volta, Bilal i John Legend. Jej trzeci LP, z 2018’s „Primal Heart” dał jej możliwość wyruszenia w trasę z takimi artystami jak Beck, Odesza i David Byrne. Kimbra wystąpiła w programach telewizyjnych, takich jak: Saturday Night Live, Jimmy Kimmel Live, Tonight Show z Jayem Leno, Last Call z Carsonem Daly, Late Show z Davidem Lettermanem i Late Night z Sethem Meyersem, a także występowała na międzynarodowych festiwalach takich jak: Coachella, Austin City Limits i innych.