Pip Millett prezentuje nowy singiel „Walk Away” – najnowszy dodatek do jej arsenału utworów z długo oczekiwanego debiutanckiego albumu „When Everything Is Better, I’ll Let You Know”, który ukaże się 21 października.


24-letnia artystka z Manchesteru śpiewa o zerwaniu i swoim niewdzięcznym nawyku bycia opiekunką w związku. Pip nigdy nie unika trudnych tematów, a „Walk Away” idealnie wpasowuje się w jej szczery liryzm. Zwłaszcza, gdy nuci w refrenie „moja miłość nie jest przysługą; robię zbyt wiele, dlatego muszę odejść”. Podobnie jak pozostałe single, które dokumentują jej życiowe lekcje i relacje, „Walk Away” demonstruje zdolność wokalistki i autorki tekstów do czerpania ze swoich doświadczeń i tworzenia muzyki, która służy jako emocjonalne ujście nie tylko dla niej, ale także dla jej fanów.

Już wcześniej wydane utwory „Ride with Me” i „Downright” podkreślają talent Pip do łączenia dawnych dźwięków z nowymi w celu stworzenia współczesnego i ponadczasowego brzmienia. Jej surowy liryzm pozwala dokładnie przyjrzeć się wszystkim ścieżkom, które doprowadziły ją tu, gdzie jest teraz. Pip zmaga się z nierównościami, wykorzystując własne doświadczenia i relacje jako główną inspirację dla nadchodzącego projektu. To właśnie poczucie klarowności czyni z niej renesansową artystkę, zdolną do refleksji nad otaczającym ją kulturowym krajobrazem.

Biorąc pod uwagę zarówno samą Wielką Brytanię, jak i inne terytoria, Pip Millett wciąż przyciąga uwagę mediów i ma duże wsparciee ze strony radia. Nadchodząca płyta udowadnia, że jej autentyczny i zgodny z formą rozkwit jest miksturą, której publiczność nigdy nie ma dość. Ta ekscytująca artystka już wkrótce udowodni, że wszystkie jej talenty i ukłony krytyków są dopiero początkiem.