Londyński piosenkarz, autor tekstów, producent i DJ, SG Lewis, ogłasza nadchodzący drugi album studyjny „AudioLust & HigherLove”, który zostanie wydany 27 stycznia 2023 roku. Aby uczcić ogłoszenie, SG Lewis udostępnił podwójny singiel, euforyczny utwór otwierający album, „Infatuation”, a także highlight z płyty, „Vibe Like This”, z udziałem nominowanego do nagrody Grammy Ty Dolla $ign oraz zdobywcy nagrody Grammy i wschodzącej gwiazdy Lucky Daye.


Wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent stworzył album w dwóch częściach: na jednym końcu spektrum znajdziemy nocne przeboje, które wypełnią parkiety, podziemne rave’y, imprezy przy basenie i festiwale. Z drugiej strony SG wszedł wyższy poziom ponadczasowej popowej ekstazy zakotwiczonej w odpowiedniej ilości rocka, organicznej instrumentacji i wokalnej elokwencji. Podczas gdy jedna część albumu symbolizuje przypływ nocnej adrenaliny, druga to soundtrack błogiej jazdy do domu o wschodzie słońca. To zróżnicowana kolekcja klasycznych, ale współczesnych kawałków jednego z najciekawszych talentów produkcyjnych ostatniej dekady. Sam gości na albumie prawdziwą plejadę gwiazd, która na razie pozostaje sekretem.

– Album jest wyraźnie podzielony na dwa światy. „AudioLust” to mroczniejsza, pożądliwa, krótkotrwała i napędzana ego wersja miłości. Druga połowa reprezentuje znacznie głębszą, zaktualizowaną i spełnioną wersję miłości – wyjaśnia SG Lewis. – Czuję się, jakbym istniał w przestrzeni pomiędzy DJ-owaniem, a byciem artystą. Większość albumu została napisana podczas serii intensywnych sesji studyjnych w szczytowym okresie pandemii, z pomocą niesamowicie utalentowanych przyjaciół. Pozwoliło mi to odkryć siebie jako artystę w sposób, na który nigdy wcześniej nie byłem gotowy.