22 września w ostatni dzień lata wystartował preorder wyjątkowego zarówno pod względem wizualnym jak i muzycznym winylowego wydawnictwa od U Know Me RecordsLATE NIGHT POEMS “Ostatni Dzień Lata” [UKM 112]. Płyta utrzymana jest w stylistyce acoustic jazz / spoken word / jazz & poetry.

Płytę promuje tytułowy singiel „Ostatni dzień lata”, dostępny w streamingu oraz w postaci klimatycznego wideo.


Limitowana seria, to 100 numerowanych sztuk kolorowych (każda w innym zestawie kolorów) 180g winyli z rozbudowaną okładką (4 strony – gate fold), której autorem jest uznany ilustrator i autor okładek Animisiewasz Startt. Na okładce widnieją fotografie autorstwa Soni Gorczak, a do każdej płyty z limitowanej wersji dołączone są 3 pocztówki również ze zdjęciami Soni. Dostępny jest również zestaw kolekcjonerski i czarny klasyk.

Album ukaże się 28 października -> preorder


Late Night Poems to połączenie formuły akustycznego kwartetu jazzowego czerpiącego z najlepszych tradycji gatunku, z tekstami nacechowanymi poetycką wrażliwością, prezentowanymi w formule spoken word – jazz & poetry. Z tego względu na płycie dominuje szlachetne brzmienie fortepianu, kontrabasu, trąbki i perkusji, które obsługują jedni z topowych muzyków na polskiej scenie jazzowej: Piotr Lemańczyk – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja, Michał Szkil – fortepian, Tomasz Nowak – trąbka. Muzycznie na płycie znajdziemy zarówno swing jak i groove, elementy free oraz subtelne, przestrzenne współgranie poszczególnych muzyków. Za ideę płyty, warstwę tekstową i spoken word odpowiada Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz. Jak pisze sam autor:

„To album o emocjach. O przyjaźni i miłości, ale też o samotności, smutku i tęsknocie. To próba ubrania w słowa i muzykę tego, co nieuchwytne i tkwiące w najgłębszych zakamarkach naszego jestestwa. To radość z małych rzeczy w niepewnych czasach i opowieść o nieustającej potrzebie prawdziwych, intensywnych i głębokich relacji, które w pędzącym i zdigitalizowanym świecie nie zawsze są w stanie przetrwać próbę czasu. To wreszcie pamiątka magicznej podróży trójki przyjaciół w ostatnie dni lata 2020 roku.”