Uznani na świecie wirtuozi i młodzi artyści – już jutro spotkają się w Krakowie na festiwalowej scenie Jazz Juniors 2022. Coroczne święto miłośników jazzu w najlepszym wydaniu potrwa od 28 września do 1 października.


Od 1976 roku lat Festiwal i Konkurs Jazz Juniors mają wpływ na kształtowanie sceny jazzowej. To nie tylko wyjątkowe święto muzyki na jazzowej mapie Polski, ale wydarzenie, które jest spotkaniem różnych pokoleń – światowych gwiazd z młodymi, stawiającymi pierwsze kroki muzykami. Dla tych drugich Konkurs Jazz Juniors jest szansą zarówno na zauważenie przez międzynarodowe grono gości, jak też na zrealizowanie profesjonalnego wydawnictwa. 

Tegoroczny Konkurs Jazz Juniors odbędzie się 28 września w krakowskiej Cricotece, gdzie zaprezentuje się 6 finalistów wyłonionych z 32 zespołów z różnych stron świata. Następnie na festiwalową scenę wkroczą światowej sławy artyści. 

W trzech jazzowych wieczorach, obok młodych polskich artystów – Bartka Leśniaka, Artura Małeckiego czy zespołu Ziółek Kwartet – zwycięzców Konkursu Jazz Juniors sprzed dwóch lat, wystąpią: indyjski mistrz instrumentów perkusyjnych Trilok Gurtu, holenderscy wirtuozi – saksofonista Ben van Gelder i gitarzysta Reinier Baas, Tim Berne Trio oraz Kit Downes – jedna z najważniejszych postaci współczesnej brytyjskiej sceny jazzowej.

Więcej informacji na www.jazzjuniors.com.pl