2 września w Warszawie ruszył nowy cykl koncertów – JAZZ PO POLSKU „Live Sessions”. W ramach projektu w klubach BARdzo Bardzo i Jassmine do końca grudnia odbędzie się dwadzieścia pięć koncertów, w których weźmie udział setka muzyków z wielu zakątków Polski. Występy są rejestrowane w formacie audiowizualnym i zostaną wydane w Chinach i Korei. 


Najbliższe koncerty, które odbędą się w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Live Sessions” to Ignacy Wiśniewski Trio (2 października), zespołu prezentującego jazz z pogranicza mainstreamu i world music. Koncert zaplanowany jest w klubie BARdzo Bardzo przy ul. Nowogrodzkiej 11. Kolejne weekendy to spotkania z muzyką na żywo w klubie Jassmine przy ul. Wilczej 73, gdzie zagrają The Flash! i Jakub Mizeracki Trio (9 października), oraz Piotr Budniak Essential Group i Miłosz Oleniecki Trio (23 października).


Najnowszy projekt JAZZ PO POLSKU przedstawia „na żywo” muzykę młodych, polskich jazzmanów, wielokrotnie docenianych na świecie. Udział w koncertach to także możliwość wzięcia udziału w rejestracji audio i wideo. Materiały, które w efekcie powstaną, ukażą się na chińskich i koreańskich platformach streamingowych, takich jak QQ Music, Net Easy Music, Ximalaya, Melon, Bugs czy VIBE. Wszystkich koncertów oraz wywiadów z artystami można również wysłuchać w sobotę po północy na antenie Radia Nowy Świat, które objęło patronat medialny nad wydarzeniem. 

„W ramach projektu w Warszawie wystąpi prawie stu artystów. Jest to świetna okazja, aby zapoznać się z aktualną polską sceną jazzową i improwizowaną oraz utwierdzić się w przekonaniu, iż nasi artyści prezentują poziom światowy. Wystąpią zespoły z wielu zakątków Polski, zarówno uznane nazwiska jak i debiutanci. Program artystyczny jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Celem projektu jest pobudzenie polskich sektorów kreatywnych na najnowocześniejszym rynku muzycznym na świecie – rynku azjatyckim. Projekt stanowi próbę przystosowania się do nowej, postpandemicznej rzeczywistości, w której zarówno podróżowanie jak i koncertowanie nie jest już tak oczywiste. Ze względu na Covid-19 rynek azjatycki, na którym polscy jazzmani koncertowali regularnie, jest nadal zamknięty. Aby nie stracić kontaktu z fanami jazzu po drugiej stronie globu, przygotowaliśmy specjalny projekt koncertowo-wydawniczy, dzięki któremu publiczność w Chinach i Korei będzie mogła poczuć energię i klimat muzyki granej na żywo w Polsce” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca JAZZ PO POLSKU, projektu w ramach którego w jedenastu azjatyckich krajach odbyło się dotychczas kilkaset wydarzeń.

Projekt JAZZ PO POLSKU „Live Sessions for China and Korea 2022” jest organizowany przez Fundację JAZZ PO POLSKU i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, Ambasada RP w Seulu, Konsulat Generalny RP w Kantonie, Konsulat Generalny RP w Szanghaju oraz Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach. Partnerami projektu są Instytut Polski w Pekinie, Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej, Festiwal Jazz Juniors, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Fundacja BARdzo Bardzo, Jazz Session, Jassmine. Sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Partnerem logistycznym jest Volvo Car Poland. Patroni medialni: Radio Nowy Świat, Jazz Forum, Jazz Press, Jazzsoul.pl, Chiny24.com, Radio Jazz Po Polsku.