Samara Joy to wschodząca gwiazda nowej generacji jazzowej wokalistyki! Artystka podpisała kontrakt z Verve Records, i wydała album „Linger Awhile”. Mając zaledwie 22 lata, Samara zdobyła uznanie krytyków za swój niezwykły głos „bogaty i aksamitny” (The New York Times), „rozbrajający [i] niespieszny” (NPR Fresh Air), tak samo jak oczarowała fanów na TikTok’u chociażby w osobie gwiazd jak Regina King, LaKeith Stanfield, i inni.
Pochodząca z Bronxu Samara, jeszcze na studiach, zdobyła nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Sarah Vaughan w 2019 roku i wystąpiła w The Today Show na początku tego roku. Samara „zachwyciła publiczność” (WPRI) również na Newport Jazz Festival gdzie debiutowała przy owacjach publiczności.
Na “Linger Awhile” Samara prezentuje swoje ulubione utwory wzbogacone nowoczesnymi akcentami, czasami śpiewając oryginalne teksty, wokalizując, czy używając melodii słynnych solówek instrumentalnych. Płyta została nagrana w Sear Sound w Nowym Jorku z udziałem Pasquale Grasso (gitara), Bena Paterson (fortepian), Davida Wonga (kontrabas) i Kennyego Washingtona (perkusja) i zawiera „nowe klasyki”, w tym: „Someone to Watch Over Me” (George Gershwin), „Round Midnight” (Thelonious Monk) czy „Nostalgia (The Day I Knew)” (Fats Navarro). “Linger Awhile” nie tylko prezentuje ponadczasowy wokal Samary i jej muzyczną dojrzałość, mimo bardzo młodego wieku, ale także przedstawia te klasyki gatunku nowej publiczności.