Podobnie jak sam Święty Mikołaj, Louis „Satchmo” Armstrong poświęcił swoje życie „sprawie szczęścia”, jak to kiedyś ujął, przynosząc radość publiczności na całym świecie za każdym razem, gdy przystawia trąbkę do ust lub nuci od razu… rozpoznawalny, chropowaty głos. Jednak chociaż świąteczne nagrania Satchmo stały się standardową tradycją, nigdy nie wydał on za życia bożonarodzeniowego albumu. Teraz, po raz pierwszy, „Louis Wishes You A Cool Yule” – wydany 28 października przez Verve Records/UMe, zaprezentuje świąteczne nagrania Armstronga jako spójną całość.


Tracklista: “Cool Yule” // “Winter Wonderland” // “I’ve Got My Love To Keep Me Warm” (w/ Ella Fitzgerald) // “‘Zat You Santa Claus?” // “Christmas In New Orleans” // “White Christmas” // “Christmas Night In Harlem” // “Baby, It’s Cold Outside” (w/ Velma Middleton) // “Moments To Remember” // “What A Wonderful World” // “Reading of “A Visit from St. Nicholas” (with Sullivan Fortner, piano accompaniment)

Louis Wishes You A Cool Yule” będzie dostępny w różnych formatach, w tym na 180-gramowym czerwonym winylu, limitowanej edycji winylowej picture disc, CD i w wersji cyfrowej.


Od swojej śmierci w 1971 roku Armstrong stał się jednym z najczęściej granych artystów w okresie świątecznym, jego złoty dźwięk trąbki wciąż potrafi przebić się przez zgiełk nawet najbardziej ruchliwego centrum handlowego. Dostępny w przedsprzedaży już dziś, „Louis Wishes You A Cool Yule” zawiera prawie cały świąteczny dorobek Armstronga: sześć singli Decca z lat 50., w tym „Cool Yule”, „Christmas Night in Harlem” i swingujący „Zat You Santa Claus”. Na 11-utworowym albumie znalazły się również duety z dwoma ulubionymi wokalistami Popsa, Velmą Middleton („Baby, It’s Cold Outside”) i Ellą Fitzgerald („I’ve Got My Love to Keep Me Warm”).

Kolekcję dopełnia sygnowany przez artystę hit „What a Wonderful World”, który stał się czymś w rodzaju hymnu nadziei i w tym roku obchodzi 65. rocznicę powstania, a także wyjątkowy prezent dla fanów: niepublikowane wcześniej wiersz Samuela Clementa Moore’a „A Visit from St. Nicholas”, popularnie znany jako „The Night Before Christmas”. W połączeniu z odlotowym, nowo nagranym podkładem muzycznym nowoorleańskiego pianisty Sullivana Fortnera, to przejmujące nagranie jest pierwszym nowym utworem Louisa Armstronga od ponad 20 lat i jest godne uwagi jako ostatnie nagranie, jakie kiedykolwiek nagrał.