Flume, zdobywca nagrody Grammy, odsłania nowe wersje utworów z jego ostatniego krążka „Palaces”. Za remixy odpowiedzialni są tacy artyści jak: Sofia Kourtesis, Kareem Ali, Ivy Lab, Coco Bryce i Motez.

„Palaces: The Remixes – Part 2″ jest dostępny na platformach streamingowych.


Flume jest w trakcie światowej trasy koncertowej promującej „Palaces”. Niedawno zakończył trasę po Wielkiej Brytanii i Europie, podczas której wystąpił w Londynie, Berlinie i Paryżu, a także na festiwalach Pohoda Festival, Dour Festival i Super Bock Super Rock. Obecnie trwa trasa po Stanach Zjednoczonych. W roli supportów na trasie wystąpią między innymi Prospa, Floating Points, Channel Tres, Tinashe, Magdalena Bay i inni.

Odkrywczy, osobisty, progresywny „Palaces” to najbardziej dynamiczny i eklektyczny zestaw kompozycji Stretena. Trzynaście utworów na płycie ukazuje go jako producenta i autora piosenek zdolnego do tworzenia imponujących, wielowarstwowych tekstur dźwiękowych, jednocześnie nie gubiąc płynności i szczerości materiału.

„Palaces” zaczęło nabierać kształtów, gdy Flume wrócił do rodzinnej Australii po tym, jak na początku pandemii w Los Angeles zmagał się z kryzysem twórczym. Zamieszkał w nadmorskim miasteczku w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii i szybko znalazł inspirację w kontakcie z otaczającą go naturą – falujące wzgórza, chodzenie boso, zielony kolor nieba przed wielką burzą, uprawa i jedzenie własnych warzyw, zapach deszczu. W tym czasie towarzyszył mu jego sąsiad i wieloletni współpracownik, artysta wizualny Jonathan Zawada, z którym wspólnie zafascynował się miejscową przyrodą, zwłaszcza ptakami, zbierając nagrania terenowe, które znalazły się na płycie. Tytuł albumu, który odpowiednio podkreśla luksus i magię świata przyrody, „Palaces”, to jak dotąd najbardziej pewne siebie, dojrzałe i bezkompromisowe dzieło Flume’a, prawdziwe świadectwo pielęgnowania relacji, które czynią nas całymi i przynoszą nam pokój.

„Palaces: The Remixes – Part 1″ również dostępny jest na platformach streamingowych.