Algiers powraca z nowym kawałkiem “Bite Back”, w którym występują Backxwash i billy woods! Do utworu został nakręcony teledysk  w reżyserii Murata Gökmena, w którym frontman Algiers Franklin James Fisher wymienia wersy ze współczesnymi innowatorami hip-hopu – Backxwashem (raper i producent Ashanti Mutinta), oraz nowojorskim raperem i założycielem wytwórni Backwood Studioz Billy Woodsem, na temat czarnego sprzeciwu, PsyOps i opresji policji.

Multiinstrumentalista/producent Ryan Mahan powiedział:

„Gówno było tak realne przez ostatnie kilka lat, naprawdę potrzebowaliśmy rozwijać naszą społeczność współpracowników i nawiązać trwałe więzi, które zawsze czuliśmy, szczególnie z twóracmi rapu.  Mieć wokół siebie dwóch najlepszych raperów, Billy Woodsa I Backxwasha, w tym samym utworze Algiers? Uszczypnij mnie, naprawdę!”.

Wokalista Franklin James Fisher:

“Ryan pojawił się pewnego dnia z tym pięknie epickim instrumentalem i powiedział: ‘Mam tę piosenkę i chcę ją nazwać ‘Bite Back’. To natychmiast przypomniało mi, dlaczego dołączyłem do tego zespołu, a reszta piosenki wydawała się pisać sama”.


Backxwash:

„To jest jak ścieżka dźwiękowa do rewolucyjnej batalii. Jestem zaszczycony, że mogę uczestniczyć obok tak niesamowitej gamy artystów”.


billy woods:

“Praca z Algiers była wcigającym doświadczeniem na wielu poziomach i byłem jeszcze bardziej podekscytowany, kiedy powiedzieli, że kręcą teledysk. Dodatkowo wiedząc, że Backxwash był zaangażowany, musiałem to zrobić”.


“Bite Back” to pierwsza nowa muzyka Algiers – czteroosobowego zespołu Franklina Jamesa Fishera, Ryana Mahana, Lee Tesche’a i Matta Tonga – od czasu ich uznanego przez krytyków trzeciego albumu “There Is No Year” z 2020 roku. Płyta została opisana jako “… muzyka pasji i mocy” (Sunday Times), “elektryzująca i nieprzewidywalna” (The Observer) oraz “… unoszące hymny i mocne groovy” (MOJO).


Zespół powróci na koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie na początku 2023 roku docierając także na jeden koncert do Polski!

Algiers wystąpi w warszawskim klubie Niebo 25 lutego 2023 roku!