Brytyjska piosenkarka, autorka tekstów i zdobywczyni nagrody Grammy, Joss Stone, ogłasza nadejście swojego pierwszego w historii świątecznego albumu „Merry Christmas, Love”. Płyta ukaże się cyfrowo 30 września, fizyczne wydanie CD pojawi się 21 października, a płyta winylowa będzie dostępna od 11 listopada.


Joss udostępnia dziś pierwszy singiel z projektu, porywający cover klasyka Steviego Wondera „What Christmas Means to Me”. Wkrótce ukaże się oficjalny teledysk, natomiast teraz artystka podzieliła się zwiastunem albumu. Joss komentuje wydawnictwo:

– Ta piosenka naprawdę wywołuje uśmiech na mojej twarzy i sprawia, że myślę o wszystkich rzeczach, które czynią Boże Narodzenie wyjątkowym. Świetny tekst napisany przez legendę, czyli Steviego Wondera. Cóż za wesoła piosenka pośród cudów i magii tego albumu!


Album, zainspirowany twórczością Franka Sinatry, Nat Kinga Cole’a, Binga Crosby’ego i Michaela Bublé, świętuje okres świąteczny piętnastoma klasycznymi utworami bożonarodzeniowymi, w tym ulubieńcami, takimi jak „Winter Wonderland”, „Let It Snow”, „Jingle Bells”, „Silent Night” i nie tylko. Płyta zawiera także dwie nowe, oryginalne piosenki napisane przez Joss, „If You Believe” i „Bring On Christmas Day” — utwór celebrujący jej dożywotnią miłość do radosnego okresu Świąt. W zwiastunie, który Joss nagrała podczas pracy w studiu, mówi:

— Od lat myślałam o zrobieniu świątecznego albumu, mam obsesję na punkcie Bożego Narodzenia! — Z entuzjazmem dodaje, że świąteczne piosenki, których słuchała dorastając, są grane przez orkiestrę, a i tej nie brakuje na płycie.

Płyta została nagrana w Nashville, gdzie obecnie mieszka Joss. Album ukaże się na kilka tygodni przed narodzinami jej drugiego dziecka, które ma urodzić się w październiku. Dzięki utworom, które zachęcają rodziny do wspólnego śpiewania, album z pewnością stanie się również soundtrackiem jej Świąt.