John Legend wydał swój wyczekiwany ósmy album studyjny „LEGEND”! Podwójna płyta składa się z „ACT 1” i „ACT 2”. Wyprodukowany przez Johna i producenta/tekściarza Ryana Teddera (Beyoncé, Adele) tętniący życiem podwójny album przesycony jest zmysłowością i radością.


„ACT I” żywo przywołuje zmysłowe przyjemności sobotniej nocy – pełne pożądania, seksualności i przygody. Rozpoczyna się „Rounds”, wciągającą współpracą z niezastąpionym Rickiem Rossem. Inne utwory to „Splash” z udziałem Jhene Aiko i rapera Ty Dolla $ign, „Dope”, „letni, poprawiający nastrój utwór” z raperem JID („Rolling Stone”) i „Love” z udziałem Jazmine Sullivan, którą Legend zna, odkąd była młodą artystką. „ACT I” osiąga punkt kulminacyjny w uzależniającym i podnoszącym na duchu „All She Wanna Do” z udziałem Saweetie.

„ACT II” skupia się na uczuciu towarzyszącym Johnowi w niedzielny poranek, koncentrując się na uzdrowieniu, intymności i zaangażowaniu. Zawiera „Honey”, „namiętny, inspirowany jazzem” utwór R&B z udziałem Muni Long („Billboard”) i „Wonder Woman” z Dap Kings, wzruszający hołd dla siły i wdzięku wszystkich kobiet w życiu Johna. Inne utwory na „ACT II” to „Good” z udziałem Ledisi, opowieść o intymnym uzdrowieniu i uldze, jaką daje świadomość, że jesteś w związku z właściwą osobą, a także „Pieces”, wzruszająca ballada o stracie i żałobie.

„LEGEND” brzmi jak natychmiastowy klasyk, a jednocześnie niesie ze sobą powiew świeżości. Album podkreśla miejsce Johna w kanonie Czarnej sztuki, gdzie honorowanie historii przodków jest tak samo częścią egzystencji, jak miłość, piękno i radość.

– Nigdy nie czuję rozstania z moimi przodkami – mówi John Legend. – Mam taki szacunek dla mojego muzycznego dziedzictwa, że ​​nie czuję, że muszę go porzucać, aby być odważnym lub kreatywnym. Kiedy tworzę coś nowego, wciąż słyszę głosy i wpływy Steviego, Marvina, Curtisa, Arethy, Niny, Donny’ego i Prince’a. Czarni muzycy zawsze byli na czele innowacji w muzyce. Hip hop zawsze dotyczy tego, co nowe, ale muzyka soul jest bardziej nostalgiczna… miejmy nadzieję, że to, co udało nam się stworzyć na „LEGEND”, to synteza patrzenia w przyszłość i łączenia się z tym, skąd pochodzimy.

Legend zagra „Pieces” z nowego albumu na 74. edycji Primetime Emmy Awards 12 września. W przyszłym miesiącu zwycięzca EGOT powróci do Las Vegas na chwaloną przez krytyków rezydenturę „Love in Las Vegas”.