Szykując się do kolejnego rozdziału w wieloletniej karierze, Red Hot Chili Peppers przedstawiają nowy singiel “Tippa My Tongue” wraz z towarzyszącym teledyskiem. Utwór zapowiada nadchodzący, drugi w tym roku album rockowej kapeli. Płyta “Return of the Dream Canteen” ukaże się 14 października.

“Tippa My Tongue” to gładkie funkowe brzmienie, z rozedrganą linią basu, hałaśliwymi riffami i niepodrabialnym groove’em. Tymczasem błykotliwy tekst zmierza do stwierdzenia: “Cóż, wierzę w miłość. Doskonałe przyjęcie miłości”. Radosną atmosferę singla dopełnia kolorowy, psychodeliczny obrazek kontynuujący tradycję największych klipów zespołu.


“Return of the Dream Canteen” ukaże się pół roku po podbijającym listy przebojów, platynowym albumie “Unlimited Love”. Wydana w kwietniu 2022 roku płyta była drugą w dorobku Red Hot Chili Peppers, która dotarła na szczyt zestawienia Billboard Top 200 i już uznawana jest za jedno z najlepszych rockowych wydawnictw roku. Pracując nad “Return of the Dream Canteen”, grupa raz jeszcze połączyła siły z Rickiem Rubinem.