PinkPantheress i Sam Gellaitry opublikowali wyczekiwaną od dawna wspólną piosenkę „Picture In My Mind”. Za aranżację nagrania odpowiada PinkPantheress, z kolei Sam Gellaitry czuwał nad produkcją. Utwór łączy z miejsca rozpoznawalny głos PinkPantheress z charakterystycznymi dla Gellaitry’ego elektronicznymi wpływami, tworząc zaraźliwy wakacyjny hit.

„Picture In My Mind” to dla PinkPantheress następca nieoficjalnego, znakomicie przyjętego remiksu piosenki Drake’a „Massive” oraz utworu „Where You Are” z udziałem Willow.

Po pierwszym spotkaniu z PinkPantheress w Londynie w zeszłym roku, postanowiliśmy, że przyjedzie do Szkocji i będziemy razem pisać. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyszło nam to nagranie. To zaszczyt być świadkiem tego, jak wielką wizjonerką jest PinkPantheress. Ten utwór będzie moim letnim hymnem na teraz i na wiele kolejnych lat – przyznał Sam Gellaitry.


W pierwszej połowie 2022 roku PinkPantheress wygrała plebiscyt BBC Music Sound of 2022, ponadto odbyła pierwszą wyprzedaną trasę koncertową po Europie i USA. Wschodząca gwiazda supportowała również Halsey, a ponadto wystąpiła na wielu festiwalach, jak chociażby Lollapalooza Paris i Chicago czy Osheaga Festival. Ostatnio PinkPantheress była jedyną przedstawicielką muzyki na liście 25 wpływowych kobiet opublikowanej przez brytyjski „Vogue”. W zestawieniu pojawiła się obok Jodie Comer i Victorii Beckham.

PinkPantheress podbiła Internet i świat w 2021 roku. Od tego czasu jest na fali wznoszącej. W październiku 2021 roku wydała debiutancki mixtape „To Hell With It”, który zawierał uwielbiane przez fanów piosenki „Pain”„Passion”„Break It Off” oraz najnowszy przebój „Just For Me”. W zeszłym roku PinkPantheress uświetniła okładki „CRACK Collections”, „ES Magazine”, „OFFICE” i stała się drugim artystą Spotify RADAR, który był wspierany zarówno w UK jak i w USA.