Po wydaniu uznanego przez krytyków albumu „WHO CARES?”, Rex Orange County prezentuje nową piosenkę „THREAT” – optymistycznym i melodyjnym letnim singlem, który napisał i wyprodukował razem z bliskimi przyjaciółmi Teo Halmem i Jimem Reedem.


Wydanie „THREAT” ma miejsce zaledwie kilka dni przed największym dotychczasowym show artysty. W sobotę 13 sierpnia w Gunnersbury Park w rodzinnym Londynie zagra dla 20 tysięcy osób wyprzedany koncert. To następstwo dwumiesięcznej trasy po Ameryce Północnej, w ramach której Rex występował w kultowych miejscach, takich jak The Hollywood Bowl, Forest Hills Stadium czy Red Rocks Amphitheatre. Bilety na te imprezy rozeszły się w komplecie. Po wakacyjnych koncertach w Wielkiej Brytanii i Irlandii Rex odwiedzi Nową Zelandię i Australię.

Na początku tego roku Rex wydał swój najnowszy album „WHO CARES?”, który zadebiutował na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii, 2. w Australii i 5. w USA. Na płycie pojawiły się utwory, takie jak „AMAZING”, „THE SHADE”, „KEEP IT UP” i „OPEN A WINDOW” z udziałem Tylera, The Creator. „Complex” uznał album za jedno z najlepszych do tej pory wydawnictw 2022 roku.