15-krotna zdobywczyni Grammy ogłosiła niedawno swoje plany wydania „KEYS II”, limitowanej edycji „Keys”. Album od dzisiaj dostępny jest w streamingach, i zawiera nowy utwór nagrany z Lucky Daye zatytułowany „Stay” oraz nową piosenkę z Brentem Faiyazem zatytułowaną „Trillions”. Na albumie znalazły się również dwa remiksy do „In Common”, piosenki, która pierwotnie pojawiła się na „Here” w 2016 roku.


Piosenkarka, autorka tekstów i pianistka Alicia Keys stała się międzynarodową gwiazdą na początku 2000 roku dzięki wyrafinowanej mieszance klasycznego i współczesnego R&B. Za przebojem numer jeden „Fallin’” stał jej pierwszy album, „Songs in A Minor” (2001), rozszedł się w ponad 50 000 egzemplarzy w ciągu pierwszego dnia, a ostatecznie sprzedał się w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy na całym świecie, dając tym samym początek długiej karierze 20-letniej wówczas artystki.

Od czasu zebrania pięciu nagród Grammy za swój debiut, Keys kontynuuje udoskonalanie swojego charakterystycznego brzmienia, specjalizując się w rozdzierających balladach miłosnych i pozytywnych hymnach motywacyjnych. Artystka, nie będąc przy tym zbytnio popową, przemawia nie tylko do fanów R&B. Jej kolejne albumy studyjne w latach 2000 i 2010, a mianowicie „The Diary of Alicia Keys” (2003), „As I Am” (2007), „The Element of Freedom” (2009), „Girl on Fire” (2012) i „Here” (2016), osiągnęły numer jeden lub dwa na liście Billboard 200 i wyprodukowały crossoverowe hity, takie jak „You Don’t Know My Name” i „No One”. Co więcej, zdobyła uznanie w Recording Academy dziesięcioma dodatkowymi nagrodami Grammy.

Keys rozpoczęła trzecią dekadę swojej działalności z „Alicia” (2020), płytą winylową, która umocniła jej reputację jako artystka, która chętnie wspólpracuje z innymi artystami. Na albumie pojawili się między innymi tacy artyści jak: Miguel, Ed Sheeran, czy Khalid.