Marcin Kydryński rusza w kolejną edycję swojego projektu SIESTA w drodze. Jesienią w Polsce wystąpi artystka z Angoli, Lucia de Carvalho.

SIESTA należy do grona najcenniejszych programów muzycznych. Marcin Kydryński, związany z radiem od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił SIESTĘ blisko dwadzieścia lat temu. W 2015 roku przyszła kolej na cykl koncertów SIESTA w drodze. W SIEŚCIE przenikanie się kultur, zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów, pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

Już w drugiej połowie października w ogólnopolską trasę koncertową SIESTA w drodze pod kierownictwem Marcina Kydryńskiego wyruszy Lucia de Carvalho – fenomenalna artystka pochodząca z Angoli.

Lucia de Carvalho

Energia, zmysłowość, żar. Urodzona w Angoli, wychowana we Francji, pełnymi garściami czerpie z folkloru Brazylii i tam też, obok Paryża i Luandy, powstała jej płyta: Kuzola, co w macierzystym języku artystki znaczy: Zakochanie. Lucia de Carvalho śpiewała od dziecka: w domu, na ulicach, w kościołach. Od pierwszej chwili zakochana w muzyce brazylijskiej, w naturalny sposób łączyła bossa novę i rytmy karnawału z tradycją rodzinnego kraju i muzycznym wyrafinowaniem ojczyzny Debussy’ego. 


Eksploruje tematykę tożsamości i przynależności, nadając swoim utworom głęboki sens. Charakteryzuje się energicznym podejściem do tworzenia muzyki, pełnym profesjonalizmem oraz niesamowitym głosem. Dzięki temu zdobywa uznanie w każdym kraju, w którym tylko się pojawi. Po raz pierwszy wystąpiła w Polsce na SIESTA festiwalu w 2021 roku i zupełnie zachwyciła publiczność. Na najnowszym albumie “Pwanga” pojawia się wielu artystów z różnorodnych muzycznych światów, które przenikają się w piosenkach Lucii tak, jak to w dzisiejszej rzeczywistości nieuchronne.

Jesienna trasa SIESTY w drodze obejmować będzie osiem koncertów w całej Polsce. Będzie to pierwsza trasa Lucii de Carvalho w naszym kraju.

Czujesz Klimat?

Trasa zrealizowana będzie pod hasłem “Czujesz Klimat?”. Kampania marki Rossmann ma na celu zwrócić uwagę na codziennie dokonywane wybory, które przekładają się na losy naszej planety oraz zachęcić do świadomego i troskliwego podejścia do środowiska, w którym żyjemy. 

Siesta w Drodze ponownie rusza w Polskę, tym razem pod hasłem Czujesz Klimat? I nie chodzi nam jedynie o klimat, jaki wokół siebie roztacza od dwóch dekad siestowa muzyka. Bo jakkolwiek to istotne, są sprawy ważniejsze. Nasza codzienna uważność, troska i mądre wybory w pozornie drobnych sprawach, by wspólnie zadbać o naszą planetę. Kryzys klimatyczny jest faktem. Czas, byśmy w codziennym życiu wspólnie uczyli się likwidować jego źródła a ostatecznie – wierzymy – zatrzymać. – mówi Marcin Kydryński

Marcin Kydryński i SIESTA w drodze

Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Pora Siesty oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta. Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, który także współtworzy Siesta Festival w Gdańsku. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów.”Artyści występujący w Sieście w Drodze są szeroko promowani w cotygodniowej autorskiej audycji Pora Siesty Marcina Kydryńskiego w Radiu Nowy Świat, dzięki czemu cały projekt uzyskuje unikatowy charakter i szeroki wydźwięk medialny.