Piosenkarka i autorka tekstów z Manchesteru, Pip Millett, ogłasza swój długo oczekiwany debiutancki album „When Everything Is Better, I’ll Let You Know”, który ukaże się 21 października. Wraz z ogłoszeniem prezentuje nowy singiel zatytułowany „Slow” i wyreżyserowany przez KC Locke teledysk.


W prowadzonym przez R&B „Slow” Pip wymownie flirtuje, dokładnie opisując, jak zdobyć jej serce, a czarno-biały teledysk doskonale oddaje emocje i subtelność rozkwitającej miłości. Jej zmysłowy wokal i kobiecość zajmują centralne miejsce nie tylko w utworze, ale i na reszcie jej nadchodzącego albumu. Pip oddaje hołd swojemu rozwojowi osobistemu, nareszcie radzi sobie z lękiem i depresją, a także przezwycięża swoje traumy.

Pip pogrąża się w refleksjach i, pomimo swojego młodego wieku, wręcz promieniuje dojrzałością. Podobnie jak „Slow”, wcześniej wydane utwory „Ride with Me” i „Downright” podkreślają talent Pip do łączenia dawnych dźwięków z nowymi w celu stworzenia współczesnego, ale i ponadczasowego brzmienia. Jej surowy liryzm pozwala dokładnie przyjrzeć się wszystkim ścieżkom, które doprowadziły ją tu, gdzie jest teraz. Pip zmaga się z nierównościami, wykorzystując własne doświadczenia i relacje jako główną inspirację dla nadchodzącego projektu.