Dwunastokrotny zdobywca nagrody Grammy, John Legend, ogłasza nadejście wyczekiwanego, ósmego albumu studyjnego „LEGEND”, który ukaże się 9 września. Wydawnictwo promuje nowy singiel „All She Wanna Do” z gościnnym udziałem Saweetie.

Nadchodzący projekt wyprodukowany przez Johna i producenta/tekściarza Ryana Teddera (Beyoncé, Adele) to tętniący życiem podwójny album, przesycony zmysłowością i radością. Na „LEGEND” muzyk po raz pierwszy oficjalnie wykorzystał znaczenie swojego nazwiska w całej znakomitej karierze.

– Do tej pory nigdy nie używałem mojego nazwiska jako tytułu albumu – mówi artysta. – Musiałem na to zapracować, aby sprostać temu moją muzyką. Jestem dumny z tego, kim jestem, jestem pewny tego, co stworzyłem, i zamierzam to ogłosić światu.  

W związku z ogłoszeniem albumu, John Legend zaprezentował najnowszy singiel z projektu: „All She Wanna Do”, w którym występuje nominowana do nagrody Grammy raperka Saweetie. Natychmiast uzależniający i podnoszący na duchu utwór został napisany i wyprodukowany przez Ryana Teddera, Monsters and Strangerz, Zacha Skettona, Andrew DeRobertsa i Halatraxa.


Legend wcześniej udostępnił dwa pierwsze single z albumu, w tym „Honey” z udziałem Muni Long oraz „Dope” z JID. Oba utwory spotkały się z uznaniem krytyków. Ponadto artysta właśnie rozpoczął drugą część swojej uznanej rezydentury „Love in Las Vegas”, która potrwa do października.

Wielokrotnie nagradzany John Legend zdobył dwanaście statuetek Grammy, Oscara, Złoty Glob, Tony Award i Emmy Award, stając się tym samym pierwszym Afroamerykaninem z tytułem EGOT (tak określani są zdobywcy tych czterech prestiżowych wyróżnień). W ciągu dotychczasowej kariery wydał siedem albumów: „Get Lifted” (2004), „Once Again” (2006), „Evolver” (2008), „Love in the Future” (2013), „Darkness and Light” (2016), „A Legendary Christmas Deluxe” (2019), a ostatnio „Bigger Love” (2020). Niedawno Legend rozpoczął wysoko ocenianą przez krytyków rezydenturę w Las Vegas zatytułowaną „Love In Las Vegas”.

Ponadto, Legend zagrał Jezusa w telewizyjnym show „Jesus Christ Superstar Live In Concert”, odbierając za swój występ nagrodę Emmy. W 2019 roku został trenerem w programie „The Voice”. Legend jest również partnerem firmy Get Lifted Film Co., która ma na koncie produkcję broadwayowskiego spektaklu, świąteczny film czy dokumentalny serial dla HBO i sitcom. W 2021 roku powołał fundację HUMANLEVEL, która pomaga osobom dotkniętym systemowym rasizmem w Stanach Zjednoczonych. Był również zaangażowany w kampanię #FREEAMERICA w 2015 roku.