Kolejny singiel Jitwama – multiinstrumentalisty, producenta i wokalisty, zatytułowany „Stranger Danger” to fragment albumu „Third”, który od najbliższego piątku znajdzie się w streamingach oraz sklepach muzycznych. Podając więcej kontekstu na temat nowego singlowego utworu – „Stranger Danger”, Jitwam wyjaśnia: 

„Ta melodia wspomina psych-funk, czas, w którym należało się spodziewać niespodziewanego. Przez ulice życia, gdzie rock and roll i blues są kuzynami jazz-funku. 'Stranger Danger’ to dziwna wycieczka w nieznane, z rapem jednego z moich ulubionych raperów ahkatari z Detroit. Muzyka ma brzmieć jak psychodeliczny tygiel kulturowy, misz-masz stylów i kultur”.


Dla Jitwama jego kariera muzyczna zawsze wydawała się przeznaczeniem. Pierwsza płyta, którą kupił – nieopisany winyl white-label za 2$ – okazała się być utworem Moodymanna. Odkrycia dokonał mniej więcej w tym samym czasie, kiedy dowiedział się, że jego muzyka znajdzie się na kompilacji Moodymanna „DJ Kicks”. Odnosząc sukces dzięki dwóm albumom  – „’ज़ितम सिहँ’”  i „Honeycomb” oraz uznanym utworom, takim jak 'WhereYouGonnaGo’ i 'busstop’, Jitwam stał się głównym filarem undergroundowej sceny, goszcząc między innymi w NTS, WorldWide FM, BBC6 Music.

Pochodzący z Assamu w północno-wschodnich Indiach, samozwańczy „psychedelic soul savant” ugruntował swoją pozycję jako artysta międzynarodowy, wykonawca na żywo i szef wytwórni The Jazz Diaries, remiksując również Laraaji, współpracując z Folamour – którego Boiler Room ma prawie milion wyświetleń – jak również z Cosmo’s Midnight w Defected Records, wraz z utworem na renomowanej kompilacji „Fabric Presents… Maribou State”. Był także zaangażowany w południowoazjatycki underground poprzez Chalo Collective i Dialled In Festival.

Przywołując wspomnienia o odnajdywaniu spokoju w chaosie codziennego życia, nowy album Jitwam’a „Third” przeskakuje zwinnie przez gatunki z pijacką brawurą zbierając po drodze wpływy muzyki latynoskiej, soulu, punku i disco, z charakterystycznym stylem odbija się od tanecznych temp, jazzu i soulowych pejzaży, które wybuchają z namacalną sekcją rytmiczną, przyciągając słuchaczy raz po raz.