Świeżo po swoim ekskluzywnym koncercie „Apple Music Live”, Mary J. Blige wydała album koncertowy składający się z setlisty występu. Jest to drugi koncertowy album Blige, po „The Tour” z 1998 roku.

Apple Music Live: Mary J. Blige” zawiera klasyczne i nowe utwory z jej legendarnego katalogu, od „I Can Love You” po „Love Without the Heartbreak”.

Blige wykonała również rzadkie perełki, takie jak „Searching (Share My World) i „Message In Our Message” (Love & Life). Świętowała również 30-lecie swojego ponadczasowego debiutanckiego albumu „What’s the 411?”, prezentując tytułowy utwór z dumą i agresją.

Przed wejściem na scenę United Palace w Nowym Jorku Blige, piosenką „Here With Me” z udziałem Andersona .Paaka, zanotowała swój 25. singiel w pierwszej dziesiątce listy Billboard’s Adult R&B Airplay. To osiągnięcie wyśrubowało jej rekord jako artystki z największą liczbą singli w TOP 10 listy.


We wrześniu Blige wyrusza w trasę Good Morning Gorgeous. Tour rozpoczyna się 17 września w Greensboro w Północnej Karolinie. Do Blige podczas wyprawy do USA dołączają Ella Mai i Queen Naija.