Wydanie „Lift Off” oznacza powrót Labrinth do solowego materiału od czasu jego albumu „Imagination & The Misfit Kid” z 2019 roku, który zawierał single „Miracle”, „All For Us” i uwielbiany przez fanów „Mount Everest”.


W ciągu ostatnich kilku lat Labrinth był kompozytorem pierwszego i drugiego sezonu serialu HBO „Euforia”. Ścieżka dźwiękowa do pierwszego sezonu przyniosła mu dwie nominacje do nagrody Emmy i nagrodę za wybitną oryginalną muzykę i teksty. Ścieżka do drugiego sezonu, wydana na początku tego roku, spotkała się z ogromnym uznaniem krytyków, a Esquire nazwał ją „tak samo istotną jak każda postać”. Od tego czasu Labrinth zdobył kolejne dwie nominacje do nagrody Emmy za pracę nad serialem.


Jako solowy artysta Labrinth jest najbardziej znany ze światowych hitów, w tym „Still Don’t Know My Name” i „Jealous”. Jest jedną trzecią LSD – psychodelicznej grupy z Sią i Diplo, których tytułowy debiutancki album zebrał ponad miliard odtworzeń na całym świecie w ciągu roku od premiery.

Labrinth współpracował z Beyoncé jako współautor i współproducent nominowanej do Złotego Globu i Grammy piosenki „Spirit”, głównego utworu w filmie Disneya „Król Lew” z 2019 roku. Inni artyści, z którymi współpracował, to między innymi Nicki Minaj, Eminem, The Weeknd, Ed Sheeran czy Kanye West na albumie „Jesus is King”.